18 Май, 2026

Депутатите сформираха комисия за разследване на Историческия парк

Депутатите сформираха комисия за разследване на Историческия парк

Предложението бе внесено от ИТН и “Възраждане”

Депутатите направиха Временна комисия за разследване на всички обстоятелства и данни за извършени престъпления във връзка с дейността на Ивелин Михайлов - идеолог на партия "Величие" и на т. нар. Исторически парк. 
Зад Историческия парк стои самият Михайлов.

ПГ на партията се разпадна в Народното събрание и част от бившите депутати от групата поискаха създаването на тази комисия. Тъй като те вече не са част от ПГ, нямат право на такава инициатива, затова предложението бе внесено от ИТН и “Възраждане”.

“Не съм акционер в Историческия парк, нито имам обвързаност с Ивелин Михайлов, но като част от това Народно събрание е срамно в дневния му ред да се поставят такива въпроси”, смята Юлияна Матеева, депутат от бившата ПГ на “Величие”.

Виктория Василева, също част от бившата ПГ на “Величие”, заяви, че искат да чуят истината за Историческия парк и отправи благодарности: “Благодарим на ИТН и “Възраждане”, че внесоха предложение за съставяне на такава комисия, защото след като нямаме парламентарна група то нямаме и такова право.”

Борислав Гуцанов, председател на ПГ на БСП, изрази мнение, че днес вкарват точка за създаване на комисия за Историческия парк, а утре за някоя община и това не е работа на Народното събрание. “Не използвайте Народното събрание за разследващ орган. Има си органи, които да го проверят това нещо." - посочи Гуцанов. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

"Не бих казала, че митът, че източните държави са по-корумпирани от западните, е истина. А след тези години в Европейската прокуратура, когато виждам какво се случва днес в 24 държави членки, а в началото бяха 22, много пъти съм казвала, че няма чисти държави", заяви европейският главен прокурор

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

Българската изпълнителка е посрещната от фенове и журналисти на Терминал 2 на летище „Васил Левски“

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.