В гръцкия парламент ще бъде гласуван вот на недоверие срещу правителството на Ципрас
Най-тиражираният германски вестник - Die Sueddeutsche Zeitung - публикува статия под заглавие „Цената на помирението“, в която коментира политическата криза в Гърция. „Бракът между лявата СИРИЗА и националистическата „Независими гърци“ бе разтрогнат. Панос Каменос (лидер на партията и министър на отбраната – бел. р.) подаде молба за развод. Така се оказа, че (премиерът Алексис) Ципрас плаща висока цена за смелостта си да сложи край на спора за името на Македония“, коментират в редакцията на германския национален ежедневник.
Отбелязва се, че по-късно през седмицата в гръцкия парламент ще бъде гласуван вот на недоверие срещу правителството на Ципрас, след което би следвало да се проведе вотът за ратифициране на Преспанското споразумение. Управляващите твърдят, че имат необходимата подкрепа. В противен случай Гърция ще понесе сериозни щети – не само във вътрешен, но и в международен план. Защото провалът на изпълнението на договора за името между Гърция и Македония ще бъде огромна грешка, категорични са в редакцията на германското издание.
Още от Свят
Украйна: Свалихме руски терористичен самолет
Според предварителна, но все още непотвърдена информация, сваленият самолет е руски изтребител-бомбардировач Су-34
WSJ: Тръмп обяви край на примирието с Иран
„Мисля, че всичко е свършило, не искам да се занимавам повече с тях“, каза президентът на САЩ пред репортери на среща на върха на НАТО в Анкара в сряда. „Сега ще оставя нашите прекрасни преговарящи да продължат да говорят, ако искат."
Ердоган пред НАТО: Ограниченията в отбранителната промишленост трябва да паднат
Турският президент заяви, че страната му вече е сред десетте водещи държави в света по производство и износ на отбранителна продукция