„С Александра Гюзелева – Шани не сме уволнени от предаването за култура в БНТ. Към предаването трябва да се гледа много внимателно, но доколкото си имам някаква яснота, това е свързано със санитарно-хигиенни ограничения и с желанието да се правят промени в съдържанието, за да стане програмата по-гледаема или атрактивна. Досега това не е изговорено с нас. Предполагам че, това е причината на този етап с Шани да не сме на екран. Времената са такива, че човек, ако се спъне и си счупи крака, винаги може да се обясни с Covid-19”. Това заяви журналистът и бивш водещ на Култура.БГ по БНТ в „Свободна зона с Георги Коритаров“ по ТВ Европа.
„Култура принципно се прави трудно, а в положение на обществена изолация – става още по-любопитно. В момента се преосмисля необходимостта от култура. Тя има нуждата от правилно и компетентно отговаряне. Много голям проблем е и кой как разбира културата. Това показва кръгозора на всеки. Едни хора приемат културата през Маяковски, други – през Камен Зидаров, а трети – през естрадна песен“, коментира Стоянович. Георги Коритаров допълни, че едно предаване за култура не трябва да е само информативно и да се отделя време за това, каква нова книга се е появила, а да е по-обширно.
„Не може да се сравним с Франция по културна среда, но тя се изгражда. Аз си задавам въпроса - дали това предаване за култура не е скучно, има ли някой потреба от него? Това много ме притеснява, защото ако публиката смята, че е досадна необходимост, навлизаме в същинския проблем. Надявам се да не е така, а болничният ми да е заради нови водещи, които може да са по-атрактивни. Аз не съм човек, който е казал, че трябва да се случва на всяка цена“, каза още Стоянович.
Димитър Стоянович
Пита, дали има ли нужда от подобно предаване
Фактор Фактор
Още от Арт Фактор
Премиера: "Моите истории" на Георги Борисов в Софийска градска художествена галерия
Двутомното издание на бележития български творец ще бъде представено от Тони Николов и Румен Леонидов
HBO попари киноманите: Мини сериалът „Пингвин“ приключи…(Видео)
Базиран на комикси на DC, в него няма супергерои - само обикновени смъртни хора с обичайните си скучни планове за живота
Археолози откриха най-старата азбука в древна гробница в Сирия
Писмеността е датирана около 2400 г. пр.н.е., като тя предхожда с около 500 години други известни азбучни писмености.