Той иска от нея обезщетение от 26 000 лева, тя е завела насрещен иск за 30 100 лв.
Днес състав на Софийски градски съд (СГС) ще разгледа два иска в едно дело - Бойко Борисов срещу Корнелия Нинова и Корнелия Нинова срещу Бойко Борисов.
Министър-председателят е завел съдебния иск срещу шефката на БСП заради нейни твърдения в телевизионни интервюта. Борисов иска от Корнелия Нинова обезщетение от 26 000 лева.
В отговор на неговата искова молба Корнелия Нинова е завела насрещен иск срещу него за 30 100 лв. заради думи на премиера по неин адрес. Явяването на двамата в съда не е задължително.
Още от Закон и ред
Съдът постанови: Постоянен арест за похитителя на Наталия
Прокуратурата повдигна 4 обвинения на Симеонов, като най-тежкото е за отвличане при опасен рецидив, заради което може да получи присъда и присъда "доживотен затвор"
Между 10 и 20 г. затвор или доживот заплашват пастрока на Наталия
„Съмнявам се да получи доживотен затвор, защото от европейските институции получаваме сигнали, че това наказание е нехуманно, тъй като не дава перспектива на осъдения", заяви говорителят на Окръжната прокуратура във Варна Радослав Лазаров
Прецедент: Държавите членки на МНС гласуват за отстраняването на гл. прокурор Карим Хан
В 24-годишната история на Международния трибунал за първи път провежда вот за освобождаване на своя главен прокурор