11 Март, 2026

Сепаратистът Додик ще се кандидатира за нов мандат като президент на Република Сръбска

Сепаратистът Додик ще се кандидатира за нов мандат като президент на Република Сръбска

Милорад Додик, снимка: архив

Той подчерта, че определено ще напусне политиката, ако загуби изборите.

Президентът на Република Сръбска (РС) Милорад Додик обяви, че отново ще се кандидатира за поста на следващите общи избори и вярва, че ще ги спечели, съобщи „Сараево таймс“.

„По мое мнение, тъй като опозицията все още не се е стабилизирала, след около десет години може да напусна политиката. Това са най-добрите години за политика, единственият ми проблем е, че започнах рано.“ - заяви Додик.

Той подчерта, че определено ще напусне политиката, ако загуби изборите, и когато напусне, със сигурност няма да се занимава повече с политика.

„Боря се за промяна в Съюза на независимите социалдемократи (СНСД) и, както можете да видите, много млади хора и хора от средното поколение са значително представени в местната структура на партийното ръководство“, каза президентът на РС, който е и лидер на СНСД.

Той заяви, че ще бъде "коректив за известно време", докато не се увери, че тази партия ще продължи да действа по този начин и без него.

„Това ще бъде най-голямата ми житейска и политическа победа“, подчерта Додик.

Лидерът на босненските сърби каза, че винаги взема сериозно опозицията в РС, дори когато тя не е сериозна, и че съжалява, че няма сериозен социален диалог между правителството и опозицията.

„Може би това би им помогнало най-много, но те говорят най-добре за себе си. Аз ги виждам като равни политически конкуренти и най-добрият критерий за това са изборите. Аз печеля последователно от 22 години, а те са побеждавани последователно от 22 години. Виждам, че те не са се уморили, така че и аз нямам право да се уморя от победите.“ - каза още Додик.

Припомняме, на 26 февруари федералният съд на БиХ осъди Додик, на първа инстанция, за неспазване на заповед, издадена от върховния представител Кристиян Шмид. Ако присъдата бъде потвърдена, Додик ще бъде лишен от свобода за една година и от право да заема публични длъжности за 6 години. /БГНЕС

 

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Войната с Иран ще приключи скоро

Тръмп: Войната с Иран ще приключи скоро

По думите му конфликтът може да приключи „когато той реши“. Президентът повтори твърдението си, че иранските военноморски и военновъздушни сили, както и системите за противовъздушна отбрана са практически унищожени

Стана известно как Русия помага на Иран във войната със САЩ

Стана известно как Русия помага на Иран във войната със САЩ

Русия не се ограничава само с предоставяне на разузнавателни данни за потенциални цели, но дава и конкретни тактически съвети за тяхното поразяване

Иран опитва да минира Ормузкия проток, заплаши света с петрол от 200 долара за барел

Иран опитва да минира Ормузкия проток, заплаши света с петрол от 200 долара за барел

Днес беше съобщено за атака срещу три търговски кораба