27 Февруари, 2026

Доналд Туск оглавява ЕНП

Доналд Туск оглавява ЕНП

Доналд Туск

Предстои и избор на десет зам.-председатели, сред номинираните е и българският еврокомисар Мария Габриел

Ново ръководство на Европейската народна партия (ЕНП) се очаква да бъде избрано на започващия днес конгрес в хърватската столица Загреб, съобщава БНР. 

Единственият кандидат за наследник на френския политик Жозеф Дол на поста председател на ЕНП е досегашният шеф на Европейския съвет - полякът Доналд Туск. 

Предстои и избор на десет заместник-председатели на ЕНП. Сред номинираните е и българският еврокомисар Мария Габриел. 

В двудневния форум ще участва и премиерът Бойко Борисов.
Сподели:

Коментари (0)

Тошко Йорданов разбива: ИТН е единствената дясна партия, която се противопоставя на случаи като  "Петрохан" и....

Тошко Йорданов разбива: ИТН е единствената дясна партия, която се противопоставя на случаи като "Петрохан" и....

„Ако не беше реагирало правителството и ние, в момента горивата щяха да са много по-скъпи и „Нефтохим“ нямаше да работи.“

МВФ одобри заем за Украйна от 8,1 млрд. долара, отпуска първия транш

МВФ одобри заем за Украйна от 8,1 млрд. долара, отпуска първия транш

Изпълнителният съвет на Фонда подписа новата програма във Вашингтон на 26 февруари. Киев ще получава финансова подкрепа от фонда на траншове до 2029 г.

Унизително поражение за Стармър, Зелените превзеха крепост на лейбъристите

Унизително поражение за Стармър, Зелените превзеха крепост на лейбъристите

Загубата подчертава още по-ярко разпадането на двуполюсния модел в британската политика