26 Декември, 2025

ДПС на Ахмед Доган прави нова коалиция - спасителен пояс за изборите

ДПС на Ахмед Доган прави нова коалиция - спасителен пояс за изборите

ДПС около почетния председател Ахмед Доган подготвя нов вариант за явяване на изборите. Фракцията „Аталай-Чакъров“ организира трета подписка за участие в парламентарните избори на 27 октомври, научи 24rodopi.com. Новият избор на Ахмед Доган е коалиция с наименованието „Алианс за права и свободи“. От кои партии ще се състои тя, засега се пази в тайна.

Представянето на поне 2500 подписа на привърженици пред ЦИК е едно от условията за явяването на парламентарни избори.

Причината е блокажът към момента в Централната избирателна комисия (ЦИК) за парламентарния вот на 27 октомври.

Припомняме, че Централната избирателна комисия не допусна регистрацията на коалицията „Демокрация, права и свободи“, а фракцията не обжалва този отказ пред Върховния административен съд, а направо подаде документи за явяване като „ДПС“, но то е оспорено от председателя на ДПС и председател на ПГ на ДПС Делян Пеевски. Ако загуби и тази битка в ЦИК и съда, Ахмед Доган ще разчита на коалиция „Алианс за права свободи“, за да се запише в кандидатските листи в Кърджали и Благоевград.

„Правим го за всеки случай“, коментира пред Клуб Z човек от лагера на Доган. „Самата ситуация, че имаме двама (съ)председатели, които действат заедно и поотделно, което създава проблеми.“
Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен