7 Август, 2026

Експлозии разтърсиха Саратов и Енгелс, руска рафинерия е в пламъци

Снимка: скриншот, Телеграм/Exilenova+

Според руски Телеграм канали, противовъздушната отбрана е била в повишена готовност и в двата града поради заплахата от атаки с дронове. Русия твърди, че е свалила 37 дрона.

Серия от експлозии разтърсиха руските градове Саратов и Енгелс рано във вторник, на 11 ноември, а социалните медии съобщиха за пожар в нефтопреработвателната рафинерия в Саратов

Според руски Телеграм канали, противовъздушната отбрана е била в повишена готовност и в двата града поради заплахата от атаки с дронове. Местните жители съобщиха, че са чули между пет и седем силни експлозии след 1 часа сутринта.

Очевидци съобщиха, пише Киев Пост, че в югозападната част на Саратов са се виждали сигнални ракети, а звукът от двигателите на дронове се е чувал над главите им.

Губернаторът на Саратовска област Роман Бусаргин потвърди заплахата от атаки с безпилотни летателни апарати, а Росавиация наложи временни ограничения за полети на летище Саратов.

В публикация в Телеграм в 8:22 ч. Бусаргин написа, че атаката с дрон е счупила прозорци на няколко къщи в Заводски район, като е ранен един човек, който не се е нуждаел от хоспитализация.

„Специалисти проверяват целия район, за да елиминират всякаква опасност. След като всички мерки за безопасност бъдат изпълнени, жителите ще могат да се върнат у дома. Ако е необходимо, на гражданите ще бъде осигурено безплатно хотелско настаняване“, каза Бусаргин.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Испания: Ще предприемем пропорционални мерки срещу Италия, ако Рим не отмени временния граничен контрол

Испания: Ще предприемем пропорционални мерки срещу Италия, ако Рим не отмени временния граничен контрол

Мадрид каза още, че „огромното мнозинство“ от приблизително 72 000 мигранти, влезли в Сеута при масовото преминаване на 30 юли, вече са се върнали в Мароко

Пакистан, Турция и Саудитска Арабия сключиха отбранителен пакт с клауза като чл. 5 на НАТО

Пакистан, Турция и Саудитска Арабия сключиха отбранителен пакт с клауза като чл. 5 на НАТО

„Споразумението има за цел да засили колективното възпиране срещу всякакъв акт на агресия"

Дронове атакуват Крим вече половин денонощие: пожар избухна край пристанището в Ялта

Дронове атакуват Крим вече половин денонощие: пожар избухна край пристанището в Ялта

По-късно Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна потвърди ударите по руски военни обекти на полуострова.

Коментари (0)