27 Май, 2026

СДС: 9 септември ни напомня за себе си арогантно и безочливо - с бесилки и призраци на комунистическия начин за разправа с несъгласните

СДС:  9 септември ни напомня за себе си арогантно и безочливо - с бесилки и призраци на комунистическия начин за разправа с несъгласните

Не трябва да допуснем кървавият 9 септември на комунистите да бъде реабилитиран!

30 години след края на тоталитарния режим наследниците на БКП разчитат на късата памет на хората и на перфидно подхранваната носталгия към комунизма. Това изтъкват в своя в позиция от СДС по повод 9 септември, който социалистите отново ни натрапват като "сакрална" дата в най-новата ни история.

"30 години след края на тоталитарния режим наследниците на БКП все още отбелязват тържествено 9 септември като най-светлата за тях дата. Празнуват комунистическия преврат, осъществен с подкрепата на Червената армия, който предопредели нерадостната съдба на България да бъде от неправилната страна на Желязната завеса в продължение на половин век.

Днешният 9 септември обаче е по-различен от останалите. Подготовката за него започна с притеснителни сигнали и събития. В София се появиха бесилки, изскочиха призраците на комунистическите начини за разправа с несъгласните, появи се самоназначила се морална полиция за линч на другомислието. Гражданските протести бяха яхнати от червените лица на прехода и техните синове и дъщери, които нахално се определят като носители на промяната.  

9 септември ни напомня за себе си арогантно и безочливо. Вместо да се извинят за зверствата на комунистическия режим, БСП и производните ѝ се готвят за нов триумф. Разчитат на късата памет на хората, на незнанието на младите и на перфидно подхранваната носталгия към комунизма. 

Този нов 9 септември на фалшивите проевропейци, които гледат с преклонение към петолъчката на Кремъл, а не към звездите на ЕС, не трябва да се случва!

Не трябва да допускаме те да постигнат целите си, за които се борят с всякакви средства. Не трябва да се заблуждаваме, че няма да опитат да ни върнат в орбитата на Русия. Не трябва да допускаме да излъжат да пореден път българските граждани! Техният кървав 9 септември не трябва да бъде реабилитиран!

Това е задачата на десните партии и сме длъжни да я изпълним, без да се огъваме и поддаваме на опитите за дискредитация и подмяна на демокрацията в България!", завършват от СДС.
Сподели:
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя

Георг Георгиев: Радев поля всички с леден душ - подкрепата за Украйна ще бъде ревизирана

Георг Георгиев: Радев поля всички с леден душ - подкрепата за Украйна ще бъде ревизирана

"Тревожно намерение, което ще следим с внимание дали ще бъде потвърдено и в самите предстоящи разговори с партньорите в Брюксел утре"

Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие

Йотова: Това е началото. Ще чакаме до средата на юни, за да може цялостната реформа да влезе в действие

"Когато реша да го оглася, ще дойда да го направя в Стара Загора", коментира тя по темата дали ще се впусне в битката за президент на идващите избори

Коментари (0)