22 Декември, 2025

Два испански самолета идват у нас да гасят пожарите

Два испански самолета идват у нас да гасят пожарите

Калин Стоянов

Очаква се да пристигнат утре

Два специализирани испански самолета пристигат да гасят пожарите у нас. Това обяви министърът на вътрешните работи Калин Стоянов, цитиран от Нова ТВ.

Очаква се машините да пристигнат в понеделник.

„Утре очакваме от Испания да пристигнат два самолета, които ще подпомогнат действията ни за справяне с огнената стихия. Готовността на Испания отново да се включи в борбата с огъня у нас е по Механизма за гражданска защита на ЕС. Самолетите "Canadair" по преценка ще бъдат насочени към горещите точки и ще се включат в гасенето при първа възможност.” - съобщи ресорният министър във Facebook.

Той изказа благодарност  към  всички, които продължават да бъдат на терен, както и към страните членки на ЕС за бързата реакция и солидарност, която проявяват към нас.

Сподели:

Коментари (0)

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Ангажираните полицейски служители осъществили множество оперативно-издирвателни действия, но днес случаен гражданин, разпознал малолетния по снимки във Фейсбук групите и алармирал Първо Районно управление в града

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

Бившия служебен вицепремиер и министър на вътрешните работи, назначен от Румен Радев, Иван Демерджиев заяви, че държавно учреждение си е купило 50-метрова яхта

 От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

Според Йордан Тодоров подобна поредица от две аварийни спирания непосредствено след планов ремонт е безпрецедентна за най-голямото и най-печелившо държавно енергийно дружество