Джипът от ужасяващата катастрофа в Пловдив, при която загинаха момче и момиче, а други двама са с опасност за живота в болница, се е движил с 200 км/ч.
Това разкри пред журналисти в Полски Тръмбеш вътрешният министър Калин Стоянов. Той заяви, че ще предложи драстичен скок на глобите за нарушителите на пътя. Според Стоянов по-често трябва да се прилага и санкцията отнемане на свидетелство за управление на моторно превозно средство.
"Аз не знам защо следва да коментираме версии като виждаме две дървета и мощен автомобил, разцепен на две. Това говори само едно - за изключително висока скорост. Според мен този автомобил се е движел може би с 200 км. в час", каза още министърът и добави, че .до 4-5 месеца камерите на тол системата ще мерят средна скорост по пътищата.
Анализ на МВР от последните няколко месеца сочи, че последните тежки пътнотранспортни произшествия са дело на млади шофьори, които са самокатастрофирали, каза още той.
Автомобилът, който причини тежката катастрофа на булевард "Руски" в Пловдив, се е движил с над 150 км в час. Камерите на общинското предприятие "Организация и контрол на транспорта" към община Пловдив са заснели движението му, съобщи в същото време Георги Стоилов, шеф на фирмата пред bTV.
Според изчисления на експертите от общинската фирма колата се е движила с изключително висока скорост - над 150 км. Записите са предадени на полицията. От общинското предприятие планират да сложат допълнителни камери, които да намалят тежките катастрофи на булеварда.
Борбата за живота на двамата пострадали продължава. По-тежко е състоянието на 22-годишното момиче.
По информация на NOVA младежите от тежката катастрофа играли карти до късно. В момента на инцидента те се прибирали по домовете си. Автомобилът е собственост на столична фирма и бил даден под наем.
Водачът е син на жена, която работи в отдел "Регистрации" на "Пътна полиция" в града под тепетата. Баща му пък работел в Англия. Загиналият шофьор се занимавал с търговия. Той имал общо 16 фиша за 3-те години стаж зад волана. 10 от тях били за маловажни престъпления на пътя, сред които шофиране без обезопасителен колан и причиняване на ПТП заради неспазване на дистанция. Един от фишовете бил за превишена с 21 км/ч скорост на стойност 100 лв.
Фактор
Това разкри пред журналисти в Полски Тръмбеш вътрешният министър Калин Стоянов. Той заяви, че ще предложи драстичен скок на глобите за нарушителите на пътя. Според Стоянов по-често трябва да се прилага и санкцията отнемане на свидетелство за управление на моторно превозно средство.
"Аз не знам защо следва да коментираме версии като виждаме две дървета и мощен автомобил, разцепен на две. Това говори само едно - за изключително висока скорост. Според мен този автомобил се е движел може би с 200 км. в час", каза още министърът и добави, че .до 4-5 месеца камерите на тол системата ще мерят средна скорост по пътищата.
Анализ на МВР от последните няколко месеца сочи, че последните тежки пътнотранспортни произшествия са дело на млади шофьори, които са самокатастрофирали, каза още той.
Автомобилът, който причини тежката катастрофа на булевард "Руски" в Пловдив, се е движил с над 150 км в час. Камерите на общинското предприятие "Организация и контрол на транспорта" към община Пловдив са заснели движението му, съобщи в същото време Георги Стоилов, шеф на фирмата пред bTV.
Според изчисления на експертите от общинската фирма колата се е движила с изключително висока скорост - над 150 км. Записите са предадени на полицията. От общинското предприятие планират да сложат допълнителни камери, които да намалят тежките катастрофи на булеварда.
Борбата за живота на двамата пострадали продължава. По-тежко е състоянието на 22-годишното момиче.
По информация на NOVA младежите от тежката катастрофа играли карти до късно. В момента на инцидента те се прибирали по домовете си. Автомобилът е собственост на столична фирма и бил даден под наем.
Водачът е син на жена, която работи в отдел "Регистрации" на "Пътна полиция" в града под тепетата. Баща му пък работел в Англия. Загиналият шофьор се занимавал с търговия. Той имал общо 16 фиша за 3-те години стаж зад волана. 10 от тях били за маловажни престъпления на пътя, сред които шофиране без обезопасителен колан и причиняване на ПТП заради неспазване на дистанция. Един от фишовете бил за превишена с 21 км/ч скорост на стойност 100 лв.
Още от Улицата
Арести във варненското кметство "Поморски", издавало разрешително за строеж в "Баба Алино"
Задържани са 7 души заради съмнения, че са издавали фалшиви удостоверения за търпимост
Добра новина: Няколко големи банки у нас удължават срока за безплатен обмен на лев с евро
Те заявиха, че няма да спазят закона, според който след 30 юни 2026 г. обмяната на българските левове с европейската валута ще става само при определени от банките такси.
Гръцки националисти оскверниха паметта за Гоце Делчев в с.Баница
Членове на организацията „Свещен батальон“ са премахнали мраморна плоча на македонския войвода, която според гръцките власти е била незаконно поставена