21 Февруари, 2026

Джордж Буш: Бях шокиран, че Пригожин ми е сервирал на среща с Путин, още съм жив

Джордж Буш: Бях шокиран, че Пригожин ми е сервирал на среща с Путин, още съм жив

снимка: Buisness insider

Бившият президент Джордж Буш в неделя каза, че е бил шокиран да открие, че Евгений Пригожин - дългогодишният лидер на "Вагнер" - му е сервирал вечеря преди повече от 17 години. Докато говори на конференцията за европейската стратегия в Ялта, Буш беше попитан дали смята, че съобщенията за смъртта на Пригожин в самолетна катастрофа са "шокиращи" за него. Конференцията се проведе в Киев, но Буш се присъедини чрез видео разговор. „Не, това, което е шокиращо за мен, е, че онзи ден видях снимка от среща на върха на Г-8 в Санкт Петербург, където той беше човекът, който ми сервира храната“, каза Буш. „Той беше главният готвач на Путин и беше на снимката“, каза бившият президент и се усмихна, предаде Busness insider.

Буш каза, че не може да си спомни да се е срещал лично с този човек. „Знам само, че оцелях“, добави той. След това той беше попитан дали смята, че руският президент Владимир Путин може да "оцелее" след последствията от войната на Русия в Украйна, ако конфликтът не приключи в полза на Москва. „Това зависи от руския, а не от руския или от американския народ“, каза още Буш. 

Снимка от 14 юли 2006 г. показва момента, в който Буш и съпругата му Лора се срещат с Пригожин, когато двойката вечеря с Путин. Изглежда, че Пригожин представя или сервира Буш с питие. Те бяха в Константиновския дворец в Санкт Петербург по време на 32-рата среща на Г-8. Това беше първият път, когато Русия беше домакин на среща на Г-8.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Белият дом: Премахваме мита върху продукти от 185 държави след решението на Върховния съд

Белият дом: Премахваме мита върху продукти от 185 държави след решението на Върховния съд

Спрени са и заповедите, които позволяваха на САЩ да налагат мита на държави, доставящи петрол на Куба, както и на държави, внасящи стоки или услуги от Иран

Украйна удари с "Фламинго" завод за  „Искандер“ и „Орешник“

Украйна удари с "Фламинго" завод за „Искандер“ и „Орешник“

Путин посети завода преди време. Според ASTRA, в местни чатове жители на града пишат за поразяване на цехове №22 и №36

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

Axios: В Белия дом е обсъждан и „крайният вариант“ – ликвидирането на аятолах Хаменей

В най-напрегнатия момент от кризата между Вашингтон и Техеран в Белия дом е била на масата и най-драстичната опция – физическото отстраняване на върховния лидер на Иран.