17 Юни, 2026

Брюксел: Антикорупционните разследвания в Украйна показват, че институциите в страната работят

Снимка: EPA/BGNES

"Обръщаме особено внимание на тези въпроси в светлината на процеса по присъединяване на Украйна."

Предприетите в последните дни действия срещу корупцията показват, че Украйна разполага с необходимите институции, заяви днес на пресконференция говорител на Европейската комисия, цитиран от БТА.

"Това е свидетелство, че антикорупционните служби работят и трябва да запазят независимостта си", добави говорителят. Той отбеляза, че борбата с корупцията е ключова за присъединяването към ЕС. "Обръщаме особено внимание на тези въпроси в светлината на процеса по присъединяване на Украйна", посочи говорителят.

ЕК продължава да следи тази тема.

Говорителят не можа да потвърди дали председателката на Комисията Урсула фон дер Лайен и украинският президент Володимир Зеленски са разговаряли след неговия призив украинските министри на правосъдието и на енергетиката да подадат оставки заради разследването за злоупотреби в енергетиката при мандата на предходния енергиен министър Герман Галущенко, който сега оглавява министерството на правосъдието.

Сподели:
Тръмп закъсня с час за заседанието на лидерите от Г-7: Аз съм шефът тук

Тръмп закъсня с час за заседанието на лидерите от Г-7: Аз съм шефът тук

Фразата предизвикала смях в залата. След това американският президент се отправил към мястото си, като се ръкувал с президента на Франция Еманюел Макрон

ВСУ поразиха танкер от „сенчестия флот“ на Русия и мостове, важни за руската логистика

ВСУ поразиха танкер от „сенчестия флот“ на Русия и мостове, важни за руската логистика

Става дума за мост над Севернокримския канал близо до селището Ставки, както и за мост в окупираната част на Херсонска област

Анализатор: Путин още не се е удавил във  ваната с илюзиите си

Анализатор: Путин още не се е удавил във ваната с илюзиите си

Експертът подчерта, че за разлика от 2022 г. в обкръжението на Путин почти не са останали хора, които искрено желаят продължаването на войната

Коментари (0)