Еврокомисията предложи удължаване на забраната за такси за роуминг на мобилни телефони в ЕС за допълнителни 10 години, съобщи АФП, цитирана от БГНЕС. Блокът през 2017 г. се отърва от таксите, които бяха голямо главоболие за потребителите на мобилни телефони, пътуващи между европейски държави, в ход, приветстван като един от най-големите успехи на единния пазар.
Действащите в момента правила трябва да изтекат през 2022 г. Сега те ще бъдат удължени с десетилетие съгласно предложението на комисията. "Краят на таксите за роуминг е отличен пример за това как ЕС поддържа милиони граждани свързани и подобрява живота им", гласи изявление на еврокомисаря по конкуренцията Маргрете Вестагер.
„Новите правила ще поддържат роуминг без допълнителни такси и ще го направят още по-добър.“ Комисията заяви, че новата наредба ще има за цел да гарантира, че "потребителите ще имат право да имат същото качество и скорост на своята мобилна мрежова връзка в чужбина, както у дома, където са налични еквивалентни мрежи".
ЕС казва, че премахването на таксите е повишило роуминга на данни, като използването им се е увеличило 17 пъти през лятото на 2019 г. в сравнение с 2016 г. Настоящият регламент също така обхваща Исландия, Лихтенщайн и Норвегия, които не са членки на ЕС, но не и Обединеното кралство, след като завърши излизането си от блока.
Следете с Фактор
Свят
Част от дроновете Shahed, изстрелвани от Русия срещу Украйна, се пренасочват обратно
- 21:52, 27 Ноември, 2024
Свят
Няколко от кандидатите за администрацията на Доналд Тръмп са били обект на бомбени заплахи
- 21:03, 27 Ноември, 2024
Още от Свят
Бившият шеф на MI 6: Европа е в състояние на война с Русия
"Ясно виждаме някои много агресивни действия от страна на руснаците в различни европейски страни“, заявява Ричард Диърлав
Проф. Андрей Пионтковски: Ракетният шантаж на Путин ще доведе до...
Твърди се, че Доналд Тръмп се е срещнал с руския президент
Част от дроновете Shahed, изстрелвани от Русия срещу Украйна, се пренасочват обратно
95 други руски дрона вероятно са били отклонени от целите си чрез система за подмяна на сателитните координати, която се използва от дронове и ракети за навигация във въздушното пространство