30 Август, 2026

ЕК: Русия води терористична война срещу Украйна, има престъпно поведение по целия свят

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Комисията днес съобщи, че вече 5000 украинци, пострадали от руски обстрел, са били приети за спешно лечение в 22 страни от ЕС от началото на войната

Руските удари умишлено тероризират цивилните украинци, това е терористична война, каза днес говорител на Европейската комисия на пресконференция в отговор на въпрос, свързан с последните атаки по цели в Украйна.

Русия има престъпно поведение по целия свят, добави той. По неговите думи от началото на войната в Украйна руската страна е претърпяла загуби от 1,2 милиона убити и ранени. Говорителят призова Русия да обърне внимание на състоянието на икономиката си и посочи, че дефицитът се е удвоил в последната година.

Комисията днес съобщи, че вече 5000 украинци, пострадали от руски обстрел, са били приети за спешно лечение в 22 страни от ЕС от началото на войната. Това е най-голямата операция за медицинска евакуация, съгласувана някога по Европейския механизъм за гражданска защита, се отбелязва в съобщението. 

#Украйна

Сподели:
 Axios: Шефът на ЦРУ е предложил среща между Тръмп, Путин и Зеленски

Axios: Шефът на ЦРУ е предложил среща между Тръмп, Путин и Зеленски

Зеленски е подкрепил предложението, докато Путин го е отхвърлял

На референдума в Исландия привържениците на преговори за членство в ЕС имат малка преднина пред евроскептиците

На референдума в Исландия привържениците на преговори за членство в ЕС имат малка преднина пред евроскептиците

46 589 гласоподаватели са подкрепили възобновяването на преговорите, докато 45 682 са гласували против

Мобилизация в Русия може и да няма - това обаче не е повод за радост

Мобилизация в Русия може и да няма - това обаче не е повод за радост

Новите войници трябва не само да бъдат събрани, но и да бъдат обучени, облечени, нахранени, оглавени от командири и в крайна сметка отведени на мястото на бойните действия

Коментари (0)