Като главна мярка ЕК определя ваксинацията
Европейската комисия (ЕК) прикани държавите-членки на ЕС да предприемат мерки за подготовка за нова фаза на пандемията, която може да настъпи през есента. Това се казва в изявление на ЕК, публикувано в Брюксел днес.
"Днес Европейската комисия предлага серия от действия за управление на настоящата фаза на пандемията от COVID-19 и за подготовка за следващата. По време на новата фаза на пандемията, когато ще трябва да се поддържат готовността и реакцията, координацията отново ще бъде от съществено значение. Ето защо Европейската комисия призовава държавите-членки да предприемат действия преди есента, за да осигурят бдителност и непрекъсната координация на готовността и реакцията в областта на здравеопазването", се казва в документа.
Като главна мярка ЕК определя ваксинацията срещу коронавируса. Освен това ЕК приканва страните от ЕС да продължат да тестват хората, да гарантират свободното движение в ЕС и да се борят с дезинформацията около пандемията. /БГНЕС
Още от Свят
Отговор на „Сармат“: САЩ за първи път показаха новата междуконтинентална балистична ракета Sentinel
На изображенията е показан предният модул на ракетата, след като успешно е преминал един от ключовите етапи на изпитанията в Редондо Бийч, щата Калифорния
Ген. Сирски разкри колко украинска земя е освободена от началото на годината
Той допълни, че това е резултат от системно стратегическо планиране и че кампаниите през 2025 и 2026 г. са тясно свързани.
Даниел Митов: Следя Демерджиев! Войната по пътищата не се печели след катастрофата
"Очевидно е, че общественият разговор през последните дни беше насочен в погрешна посока", заявява бившият министър