19 Април, 2026

Екатерина Захариева: Нашата цел е 4-годишен мандат

Екатерина Захариева: Нашата цел е 4-годишен мандат

Екатерина Захариева

Аналогията с протестите против Орешарски е абсурдна, заяви вицепремиерът

Със сигурност има хора, които подкрепят правителството и които са против протестите, заяви вицепремиерът Екатерина Захариева в сутрешния блок на Нова тв. По думите й аналогията с протестите против Орешарски е абсурдна.

"Винаги в правителството сме отворени за диалог. От друга страна, ние трябва да правим и реформи", посочи вицепремиерът и добави: "Нашата цел е 4-годишен мандат и имаме такава програма. В програмата на правителството е увеличаването на доходите на гражданите, но ние трябва да ги изработим тези заплати."

Екатерина Захариева коментира и доклада на ЕК за наблюдение на България и Румъния. "Докладът е добър и обективен. Никога не съм сравнявала България и Румъния. По-важно е какво следва да постигнем след този доклад. Ние не правим реформата заради самия доклад, а за гражданите", посочи Захариева и добави: "Не е приятна констатацията за медийната страна."
Сподели:

Коментари (0)

Делян Пеевски избра да гласува за държавата на хората

Делян Пеевски избра да гласува за държавата на хората

Лидерът на "ДПС - Ново начало" упражни вота си, за да има повече държавност, просперитет и сигурност за хората

Лидерът на „Сияние“: Гласувах за чиста и свята кауза, децата ни да живеят и да са щастливи

Лидерът на „Сияние“: Гласувах за чиста и свята кауза, децата ни да живеят и да са щастливи

Искам една по-справедлива България, такава, в която няма корупция. Мечтая за България, в която децата ни да живеят щастливи и свободни, без да биват убивани, заяви Николай Попов

Алтернативата на Байганьовската демокрация е да сме руски сателит

Алтернативата на Байганьовската демокрация е да сме руски сателит

В български условия демокрацията поражда партизанщина и корупция, дори под робство сме били по-демократи