27 Май, 2026

Екатерина Захариева: Несериозна е теорията, че посещението на Симеон Сакскобургготски е с цел сделка за имотите

Екатерина Захариева: Несериозна е теорията, че посещението на Симеон Сакскобургготски е с цел сделка за имотите
Правителствената делегация в Саудитска Арабия

Нека да говорим за важните неща и какво постигнахме, заяви външният министър

Министърът на външните работи Екатерина Захариева коментира по бТВ случая с прелитането на правителствения самолет над Иран. "Неприятна ситуация. Не сме се притеснели. Това беше техническо недоразумение. Видяхте, получихме извинение. Прибрахме се през Иран и бяхме уверени, че посещението на премиера Бойко Борисов в Саудитска Арабия няма да повлияе по никакъв начин на отношенията между България и Иран."

Според нея, не на всеки се оказва честта да танцува танц със саби. Това показва, че Саудитска Арабия ни приема за стабилен партньор. 

Захариева отговори и на въпрос дали не се създава разкол в коалицията по повод присъствието на царя в делегацията за Саудитска Арабия, което бе изтълкувано от военния министър Красимир Каракачанов като сделка за царските имоти. "Нека да говорим за сериозни неща. Няма нищо вярно в теориите, че посещението на Симеон Сакскобургготски е с цел някаква сделка за имотите. Нека да говорим за сериозните неща и какво постигнахме, а не да се занимаваме с тези несериозни неща. посещението в Саудитска Арабия беше уговорено доста отдавна с правителството. Договорихме се и моят колега да ни посети. Саудитска Арабия има възможности за инвестиции. Показхме много неща, с които можем да бъдем полезни. Надявам се, когато ни посетят, тяхната делегация също да бъде на най-високо държавно ниво и да се уверят, че България е стабилна страна и с нея може да се прави бизнес", обяви Захариева.
Сподели:
Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

Арх. Стоян Петков за незаконното строителство във Варна: До края на 2023 г. не е забит и един пирон, всичко е след това

"Контролът е бил в ръцете на Коцев в качеството му на кмет"

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство

"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия

Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия 

Коментари (0)