Председателят на Българското обединение на шофьорите (БОШ) Христо Радков вчера е бил в близост до фатално катастрофиралия автобус, отнел живота на 45 души. Според него причините за настъпването на този инцидент ще останат в тайна.
"Исках да видя по косвени белези какво можем да предположим. В момента вървим само на предположения и догадки, така ще остане до края, защото автобусът е изгорял. Ако питате с каква скорост е карал, не може да кажем. Тахографът е изгорял тотално, телата са много силно овъглени, което значи, че шофьорът, и да е получил инфаркт – няма как да разберем, защото аутопсия не може да бъде направена", обясни пътният експерт пред BGonAir.
"Човек губи ориентация къде се намира спрямо десния габарит на пътя. Водейки се по дясната му граница, човек се заблуждава къде започва завоят и къде свършва. Завоят започва по-рано и е по-остър, на човек му идва да отсече завоя и минава много близо до мантинелата. Пътят те подвежда да завиеш една идея по-рано, отколкото трябва", обясни Ганчев.
Радков обаче е категоричен, че пътят не е виновен за инцидента. "Този път е пуснат в експлоатация от 15 години и при положение, че няма други инциденти – не е от пътя", подчерта председателят на БОШ. Радков би насочил разследването към изясняване на причината за пожара. "Какво е предизвикало този голям пожар? Не може да бъде от нафтата. Много е лесно да се изследват металните материали, които са по-дебели, и да се разбере температурата на огъня. Но аз силно се съмнявам, че някой ще го проведе", каза пътният експерт.
Още от България
Музеите и галериите в Бургас трескаво се подготвят в очакване на „Евровизия 2027“
"Изложбата, която ще представим не е представяна - жизненият цикъл на мъжа от Странджа – от раждането до смъртта му. Всичките етапи, през които минава - дете, юноша, мъж, глава на семейство и старейшина след 50-60 години", разказа за една от изявите директорът на Регионалния исторически музей, Бургас д-р Милен Николов
Андрей Райчев рапортува: Радев изпълнява и трите неща, които обеща на хората
Според бранителя на новата власт градската десница е в огромна грешка като смятат, че ще свалят правителството на „Прогресивна България“ с протести, вместо да се концентрират в предстоящите президентски избори на 25 октомври
Андреева за 100-те дни на Радев: Заявката, че е преборил олигархията, събуди само смях
Много е трудно да си лоялен към руския интерес, а да биеш олигархията в България - генезисът на олигархията у нас е свързан със службите на комунстическия режим, които са много силно свързани със съветските и после с руските служби, коментира политологът