7 Декември, 2025

Ердоган обвини Барак Обама в измама

Ердоган обвини Барак Обама в измама

Реджеп Ердоган

Турският лидер се надява на лоялно отношение по този въпрос от страна на Тръмп

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган обвини бившия си колега в САЩ Барак Обама в измама.

Лидерът на южните ни съседи нападна бившия американски президент, че го е подкрепил за борбата му с кюрдите, но след това се е отрекъл думите си и не му е помогнал, съобщи "Ал Джазира". Ердоган заяви пред телевизията, че се надява и вярва Доналд Тръмп да не постъпи по същия начин, както предшественикът му. 

Реджеп Ердоган говори още за очакванията си за бъдещата среща с Доналд Тръмп, която ще се проведе във Вашингтон през май. Ердоган се надява да убеди американците да му помогнат с кюрдите и в Сирия. Турският президент акцентира особено върху ПКК и тяхното влияние. Според Ердоган, групировката трябва да спре да получава каквато и да е помощ от чужди страни, за да бъде унищожена. 

Сподели:

Коментари (0)

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Сикорски към Мъск след апела му за ликвидация на ЕС: Иди на Марс!

Полският външен министър отбелязва, че посланието на Мъск за премахване на ЕС е харесано от скандалния експрезидент на Русия Дмитрий Медведев, който пише в коментарите: „Точно така.“

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

Задкулисна мрежа позволява на Кремъл да произвежда ракети „Искандер“, въпреки санкциите

По трагична ирония семейство Митал помага за доставката на ракетите, които редовно поразяват собствения му стоманодобивен завод в Кривий Риг.

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Русия бомбардира собствения си Белгород, спря токът

Местните жители са чули рева на самолет, летящ към границата преди експлозията. Самата експлозия е била толкова мощна, че е последвал „дъжд“ от шрапнели, пръст и камъни.