Все още не е известно кога парламентът ще разгледа документа
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган подписа протокола за приемане на Швеция в НАТО и го внесе в турския парламент за ратификация.
В кратко изявление на президентската дирекция по комуникации се казва, че Ердоган е подписал протокола за присъединяването на Швеция към НАТО, който след това е бил внесен в турското Велико народно събрание, предаде Анадолската агенция.
Все още не е известно кога парламентът ще разгледа документа.
Швеция и нейният съсед Финландия изоставиха десетилетната политика на военен неутралитет, след пълномащабната инвазия на Русия в Украйна.
Финландия се присъедини към военния блок през април.
Ердоган отлагаше ратификацията на членството на Швеция, обвинявайки правителството в Стокхолм, че се отнася твърде меко към кюрдските бойци и други групи, които Анкара смята за заплаха за своята сигурност. Турция също беше разгневена от поредица поругавания на Корана в Швеция.
Всички 31 съюзници в НАТО трябва да одобрят членството на Швеция. Турция и Унгария все още не са го ратифицирали.
По-рано този месец генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг призова Турция бързо да ратифицира членството на Швеция в НАТО.
Още от Свят
Рубио: Ливан, Израел подписаха рамково споразумение във Вашингтон
Споразумението „започва да изгражда рамка за траен мир и сигурност“
Съдът в Гърция обави 57 души за виновни за измами със земеделски евросубсидии
Властите твърдят, че досега са разбили пет отделни групи за измами със земеделски субсидии от ЕС, арестувани са 94 заподозрени, обвинения са повдигнати на над 1100 души
Иран отново предяви претенции за контрол върху Ормузкия проток
"Безопасното преминаване през Ормузкия проток не може да бъде гарантирано без координация с Иран", заяви заместник-министърът на външните работи Казем Гарибабади