4 Февруари, 2026

ЕС ще реагира, ако данъчната реформа на САЩ удари по европейските продукти

ЕС ще  реагира, ако данъчната реформа на САЩ удари по европейските продукти

Брюксел очаква европейският бизнес да не попадне под санкции

Европейският съюз ще реагира единно и реципрочно, ако новата данъчна реформа на Съединените щати удари по европейските продукти.

В края на миналата година в Съединените щати беше одобрена най-мащабната от три десетилетия насам данъчна реформа. Тя включва промени, насочени към облагането на печалбите от чужбина. Една от драстичните промени е намаляването на корпоративния данък на 21%. 

Брюксел очаква търговските отношения между двата континента да са взаимоизгодни и европейският бизнес да не попадне под санкции, обявиха от Еврокомисията.
Сподели:

Коментари (0)

Съветът на ЕС одобри условията за помощта за Украйна от 90 млрд. евро

Съветът на ЕС одобри условията за помощта за Украйна от 90 млрд. евро

Клаузата, за която настояваше Франция, беше одобрена: оръжия ще бъдат закупувани предимно от украински и европейски производители

Вашингтон поуст обяви масови съкращения на журналисти в екипа си

Вашингтон поуст обяви масови съкращения на журналисти в екипа си

Изданието заяви, че „болезненото“ преструктуриране е нужно за компанията, която е „твърде дълбоко вкоренена в една различна епоха“

Русия се проваля: Украинският външен министър посочи ключовите признаци за това

Русия се проваля: Украинският външен министър посочи ключовите признаци за това

Забавянето на руското настъпление се засили през януари 2026 г. Въпреки ежедневните загуби, надвишаващи 1000 войници, руските сили превзеха само 0,04% от територията - най-ниската цифра за всеки от последните девет месеца.