7 Юли, 2026

ЕЦБ отне лиценза на Пилатус банк, обвинявана от убитата Дафне Галиция за корупционни плащания

Дафне Галиция

Председателят на Съвета на директорите на банката бе арестуван в САЩ по обвинения в пране на пари

Европейската централна банка (ЕЦБ) отне лиценза на малтийската Пилатус банк (Pilatus Bank), след като председателят на съвета на директорите на банката бе арестуван в САЩ по обвинения в пране на пари, съобщи Би Би Си.

Малтийската служба за финансови услуги обяви решението, като отбеляза, че е призовала ЕЦБ да вземе мерки.

Малтийската журналистка Дафне Каруана Галиция, убита при бомбен атентат преди година, обвиняваше банката, че се занимава с корупционни плащания. ЕС разследва банката след убийството на журналистката.

Едва през март обаче малтийските власти замразиха активите на банката след ареста на председателя й Али Садр Хашеми Неджад. Според обвинителния акт във федералния съд на Манхатън той е обвинен, че е участвал в схема за заобикаляне на американските икономически санкции срещу Иран.

Малтийската служба за финансови услуги препоръча отнемане на лиценза на банката през юни, но процесът продължи повече от очакваното заради законови пречки, посочва ЕЦБ.
Сподели:
NYT: Близо 1 млн. фенове на Тръмп са загубили почти 4 млрд. долара от мемкойна $TRUMP

NYT: Близо 1 млн. фенове на Тръмп са загубили почти 4 млрд. долара от мемкойна $TRUMP

Според изданието моделът на мемкойна е бил структуриран така, че да носи приходи на Тръмп независимо дали цената на токена се покачва или спада.

CNN: Решението на Тръмп  да не поднови споразумението с Мексико и Канада  създава още повече несигурност

CNN: Решението на Тръмп да не поднови споразумението с Мексико и Канада създава още повече несигурност

През 2024 г. САЩ са внесли стоки на стойност над 900 милиарда долара от двете съседни страни

НСИ: Спад в промишленото производство, но ръст в потреблението и доходите у нас

НСИ: Спад в промишленото производство, но ръст в потреблението и доходите у нас

Износът на стоки за първите четири месеца на годината скача със 7,7% до близо 14,94 млрд. евро, но вносът расте още по-бързо – с 11,5%, достигайки 18,7 млрд. евро

Коментари (0)