По-рано днес Макрон, Стармър, Мерц и Туск пристигнаха в украинската столица с влак от Полша
Европейските лидери са поклониха в Киев пред мемориала на героите, паднали за свободата на Украйна.
Френският президент Еманюел Макрон, британският премиер Киър Стармър, германският канцлер Фридрих Мерц и полският премиер Донлад Туск застанаха рамо до рамо с президента на Украйна Володимир Зеленски и първата дама Олена Зеленска, отдавайки почит към защитниците на Украйна, които защитават и свободата на Европа.
По-рано днес Макрон, Стармър, Мерц и Туск пристигнаха в украинската столица с влак от Полша.
„Ще продължим да увеличаваме подкрепата си за Украйна. Докато Русия не се съгласи на трайно споразумение, ще засилваме натиска върху руската военна машина.“ – заявиха лидерите в изявление преди посещението си.
Още от Свят
Невзоров: Кремъл демонстративно плюе на цинковите ковчези, на броя на жертвите
"За да замаже позора от многогодишната битка за Мала Токмачка, вампирът отново твърди, че Русия се бие не с Украйна, а с НАТО."
Bloomberg: Натискът върху Путин заради войната в Украйна нараства
Киев е засилил ударите по руската горивна индустрия до безпрецедентни мащаб
Тръмп вероятно ще подпише законопроекта за "адски" санкции срещу Русия, иска да добави Иран и „Хизбула“
Президентът на САЩ коментира и смъртта на сенатора Греъм. По думите му ФБР губи времето си, ако разследва смъртта му