2 Август, 2026

Фалстарт на делото срещу лекаря, застрелял рецедивист в гаража си

Фалстарт на делото срещу лекаря, застрелял рецедивист в гаража си
Иван Димитров

Жената, с която убитият е живял, не се яви в съда

Фалстрат и отлагане на делото срещу д-р Иван Димитров за 13 май. Лекарят застреля на 2 март 2018 г. при опит за кражба в гаража си 40-годишния рецидивист Жоро Джевизов – Плъха. Причината за решението на съда стана неявяването в залата на жената, с която убития е живял на семейни начала – Надежда Стоева. Тя е една от страните по делото, но се оказа, че не е получила призовка за заседанието. Д-р Иван Димитров не отговори на нито един въпрос на медиите нито на влизане, нито на излизане . Срещу него са повдигнати обвинения за умишлено извършено убийство, като са били превишени пределите на неизбежна отбрана, както и за притежанието на огнестрелно оръжие без разрешение.

Обвинителите, в лицето на прокурор Георги Пенев заяви, че Надежда, с която Плъхът е живял на семейни начала, му е осигурявала дрога. За да подкрепят д-р Димитров пред Съдебната палата в Пловдив дойдоха съседи на лекаря, както и негови колеги от болницата. Родителите на убития поискаха 300 000 лева за причинени неимуществени вреди, както и да бъдат конституирани като частни обвинители.
Сподели:
ЕС ще разполага от неделя с правомощия да прилага знаковия си закон за изкуствения интелект

ЕС ще разполага от неделя с правомощия да прилага знаковия си закон за изкуствения интелект

Новите правила забраняват използването на AI за предиктивна полицейска дейност, системи за разпознаване на емоции на работното място или в училищата, както и AI, който манипулира човешкото поведение

Симона Пейчева: Съдействам на разследването за смъртта на Владимир Янков, не се укривам

Симона Пейчева: Съдействам на разследването за смъртта на Владимир Янков, не се укривам

"Моля всички медии да се въздържат от разпространяване на неверни твърдения и внушения, които засягат не само моето име, но и близките ми"

Министър Демерджиев: Има заподозрени за убийството на бизнесмена Владимир Янков

Министър Демерджиев: Има заподозрени за убийството на бизнесмена Владимир Янков

По думите му, към момента няма данни шампионката по художествена гимнастика Симона Пейчева да е замесена

Коментари (0)