22 Май, 2026

Фандъкова: Не използвайте личните си автомобили днес

Фандъкова: Не използвайте личните си автомобили днес

Снимка: архив

Който се отоплява на дърва и въглища, при възможност да използва електрически уреди

Столичният кмет Йорданка Фандъкова помоли гражданите и гостите на София да оставят личните си автомобили и по възможност да използват градския транспорт днес. Причината е завишено ниво на замърсяването на въздуха. 

"Домакинствата, които се отопляват на дърва и въглища, при възможност да използват електрически уреди за отопление или друго екологично отопление", призова Фандъкова от официалната си "Фейсбук" страница.

Тя обяви, че е възложила на Столичния инспекторат и РИОСВ да извършат извънредни проверки на пунктове за вторични суровини и автосервизи за нерегламентирано изгаряне на отпадъци, а Пътна полиция и СДВР да извършат извънредни проверки на автомобилите са нивата на вредните газове.

По-рано социалните мрежи се напълниха със снимки на столичани показващи замърсяването на въздуха от различни точки в София. "А вие какъв въздух дишате?", попитаха те.

Сподели:

Коментари (0)

Временната комисия прие абсурдни правила за работа на 52-рото Народно събрание

Временната комисия прие абсурдни правила за работа на 52-рото Народно събрание

Решено беше министър-председателят, заместник министър-председател или министър, който не е отговорил в законния срок на въпрос или питане, да не е длъжен в 10-дневен срок да се яви лично пред парламента

Парламентът ограничи правомощията на особения управител на „Лукойл“ Румен Спецов

Парламентът ограничи правомощията на особения управител на „Лукойл“ Румен Спецов

Разпоредителните сделки на дружеството, които той одобрява, ще могат да се обжалват пред окръжен съд

Радев назначи нови заместник-министри в четири министерства - двама от тях в МВР

Радев назначи нови заместник-министри в четири министерства - двама от тях в МВР

Емил Ганчев и Венцислав Катинов стават заместник-министри на вътрешните работи