9 Май, 2026

Фандъкова: Към момента движениeто в София е спокойно

Фандъкова: Към момента движениeто в София е спокойно

Йорданка Фандъкова

Общо 166 снегорини са почиствали столицата

Към момента движениeто в София е спокойно. Няма закъснения на градския транспорт засега, имаше две задръжки на трамваи заради електроподаването, но това се коригира. Очаква се тежкият обикновен трафик, но няма да е заради тежката зимна обстановка. Това каза кметът на столицата Йорданка Фандъкова, съобщава БНТ.

Почистват се приоритетно спирките и подходите към подлезите, продължава и работата по основни улици, добави кметът на София. Тя помоли всеки да почисти пред офиси, магазини и дома си. 

Отворен е и кризисен център за бездомни хора, 28 човека вече са пренощували там. Фандъкова призова гражданите през студените вечери, ако видят хора, нощуващи на улицата, да сигнализират на тел. 112, за да им се помогне.

Цяла нощ са чистени паднали клони и дървета заради мокрия сняг, продължава работата по подобен тип сигнали.

Сподели:

Коментари (0)

Петко Георгиев: Историята е доказала – едноличната власт корумпира абсолютно

Петко Георгиев: Историята е доказала – едноличната власт корумпира абсолютно

Очакванията от новите управляващи са по-големи от трапезата, те са повече стратегически, а хората, които не са гласували за него или не са гласували въобще, са основателно скептични

Николай Денков: Има поне двама "странни" министри в кабинета на Радев

Николай Денков: Има поне двама "странни" министри в кабинета на Радев

В професионалната биография на правосъдния министър съзирам връзки с Цацаров, който може да завърти кръга и да поиска да прави съдебна реформа, посочи депутатът от ПП

Румен Радев: Кандев остава гл. секретар на МВР, има да свърши още много работа

Румен Радев: Кандев остава гл. секретар на МВР, има да свърши още много работа

Премиерът обяви, че има  сериозен дефицит в бюджета, че са открити „фантастични” договори в редица  министерства и Държавната консолидационна компания