8 Юли, 2026

ФБР: Нараства заплахата от дезинформация в Интернет

ФБР: Нараства заплахата от дезинформация в Интернет

Тя е свързана с предстоящите избори в САЩ

Най-авторитетните разузнавателни агенции, с наближаването на изборите в САЩ предупредиха американците за "чуждестранни сайтове и издания, които ще се опитат да повлияят на резултата от гласуването”, предаде ТАСС, цитирана от БГНЕС.

В навечерието на изборите в САЩ чуждестранните разузнавателни служби могат да разпространяват дезинформация в онлайн издания, включително онлайн списания, които се позиционират като научни. Това изявление беше направено от Федералното бюро за разследвания (ФБР) и Американската агенция за киберсигурност и защита на инфраструктурата (CISA).

"ФБР и CISA публикуват това изявление, за да повишат осведомеността за потенциалната заплаха, създадена от онлайн периодичните издания, подкрепяни от чужбина, които разпространяват дезинформация относно изборите през 2020 г. Чуждестранните разузнавателни служби са известни с използването на интернет сайтове, включително псевдоакадемични онлайн списания за разпространение на подвеждаща или непотвърдена информация, в опит да повлияят на общественото мнение, да изострят разделението в обществото, да предизвикат общо объркване, да дискредитират изборния процес и да подкопаят доверието в демократичните институции на САЩ", се посочва в съобщението.
Сподели:
САЩ нанесоха серия удари по Иран

САЩ нанесоха серия удари по Иран

Според CENTCOM ударите са били отговор на атаките на Иран срещу три търговски кораба, преминаващи през Ормузкия проток

ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“

ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“

Проверката ще установи дали ЕСН действително защитава принципите на демокрацията, върховенството на закона и правата на човека – задължителни условия за всяка европейска политическа партия.

Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир

Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир

Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл

Коментари (0)