21 Август, 2026

Габриел: Не сме стигнали до назначаване на областни управители, напускащите трябва да изпълняват функциите си

Габриел: Не сме стигнали до назначаване на областни управители, напускащите трябва да изпълняват функциите си
Мария Габриел

Предстоят разговори с парламентарните групи

"Въпреки изявеното желание за напускане областните управители, те трябва да продължат да изпълняват задълженията си." Това заяви вицепремиерът Мария Габриел, цитирана от Дарик.

"Знаете, че тук посланието на министър-председателя беше много ясно. Ние от своя страна все още не сме стигнали до дискусията с областните управители, защото и за тях ни предстои най-напред разговори с парламентарните групи." - допълни тя.

Габриел коментира и случая с поредния пребит българин в Северна Македония: „Първо, мерките бяха взети незабавно с публикуване на сайта на външно министерство на ясна позиция, че до нас тази информация вече е достигнала и изискахме да разполагаме с цялата информация. Това в момента тече.“
Тя посочи, че вчера е имало среща между представител на МВнР и посланика на РСМ, където отново много ясно е била изразена загрижеността, че от българска страна се очаква северномакедонските власти да направят своето разследване.

Мария Габриел уточни, че МВнР е изразило и загриженост във връзка с езика на омразата.

Сподели:
Среща на "Коалиция на желаещите" в Деня на независимостта на Украйна

Среща на "Коалиция на желаещите" в Деня на независимостта на Украйна

Мястото и конкретният дневен ред и формат на срещата все още не се съобщават официално. Съпредседатели на международния форум ще бъдат британският премиер Анди Бърнам, френският президент Еманюел Макрон и германският канцлер Фридрих Мерц.

Русия е готова за ново обсъждане на мир в Украйна, но то трябвало да отразява реалностите на терен

Русия е готова за ново обсъждане на мир в Украйна, но то трябвало да отразява реалностите на терен

Държавният секретар на САЩ Марко Рубио заяви миналия месец след среща с руския външен министър Сергей Лавров в Манила, че Вашингтон остава ангажиран с усилията за прекратяване на войната, но добави, че бързо споразумение не се очаква и че САЩ търсят възможен компромис

Германските власти откриха тайник с оръжие, свързано с убийства по поръчка на руските спецслужби

Германските власти откриха тайник с оръжие, свързано с убийства по поръчка на руските спецслужби

Сред потенциалните цели са ръководители от отбранителната промишленост, опозиционни фигури в изгнание и поддръжници на Украйна

Коментари (0)