21 Декември, 2025

ГДБОП удари най-големия арсенал от незаконни оръжия и боеприпаси, откриван някога у нас

ГДБОП удари най-големия арсенал от незаконни оръжия и боеприпаси, откриван някога у нас

Снимка: БГНЕС, АРХИВ

Акцията на антимафиотите е проведена на 3 декември на територията на област Смолян и градовете София, Враца и Шумен

Най-големият арсенал от незаконни оръжия и боеприпаси, откриван някога у нас, е иззет при специализирана полицейска операция на ГДБОП. По време на действията служители на отдел „Контратероризъм“ разкрили и специално оборудвана работилница за преправянето им.
Акцията на антимафиотите е проведена на 3 декември на територията на област Смолян и градовете София, Враца и Шумен, под ръководството и надзора на Районна прокуратура – Смолян. В хода на реализацията са арестувани, а впоследствие и обвинени двама мъже, съобщиха от МВР. 
Подробности за спецоперацията на ГДБОП и на прокуратурата ще бъдат представени от 11 часа утре, 5 декември, в сградата на Съдебната палата на Смолян. В брифинга ще участват старши комисар Боян Раев - заместник-директор на ГДБОП, Борислав Трайков - началник на отдел „Контратероризъм“ при главната дирекция, и окръжният прокурор на Смолян Недко Симов. | БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Майор Джейсън  „Joker„ Райков ще ръководи екипите, които ще летят на българските F-16

Майор Джейсън  „Joker„ Райков ще ръководи екипите, които ще летят на българските F-16

Мотивиран съм да работя за модернизирането на българската отбрана и да допринесем за защитата на източния фланг на НАТО, казва пилотът

Какво каза министър Георг Георгиев за починалия в САЩ българин?

Какво каза министър Георг Георгиев за починалия в САЩ българин?

"Доколкото ми е известно, той е имал и други задържания в такива центрове за нелегални мигранти, това не е бил първият такъв случай", посочи министърът на външните работи в оставка

Спират с ден по-рано шести блок на АЕЦ "Козлодуй"

Спират с ден по-рано шести блок на АЕЦ "Козлодуй"

От централата заявиха, че няма отделяне на замърсяващи вещества в околната среда. След изпълнение на планираните дейности, шести блок ще бъде включен в енергийната система.