Има опасност протестите на полицаите да се политизират, предупреди новият лидер на ДСБ
Властта не функционира добре. Държавата се управлява по един модел – от скандал в скандал, и то тежки корупционни скандали. Тази констатация направи новият лидер на ДСБ и бивш син депутат ген. Атанас Атанасов.
По думите му именно ДСБ е опозиция на тази вредна власт, която има за задача да създаде политическата алтернатива на Бойко Борисов. Именно ДСБ може да бъде моторът за обединение на истинските десни у нас и тяхна отговорност е да стигнат до конкретно решение как да се случи това, за да могат да кажат - ето, това сме ние и искаме властта, посочи Атанасов.
Според него 44-ият парламент не работи особено ефективно, приема само лобистки закони и генерира много напрежение и скандали. Атанасов подчерта също, че за тях неприемлива е и самата конструкция на властта, а именно - в правителството да бъдат събрани на едно място националистите с ДПС, макар, че в ДПС да твърдят че са опозиция.
Генералът изрази още своето съмнение, че скандалите около НДК и военните изтребители няма да са последните. Той не скри и дълбокото си недоумение от поведението на президента Румен Радев в Свищов, когато на среща при кмета на града не бяха допуснати народни представители и държавни служители.
На мен ми се струва, че президентът Радев продължава да живее в казармата – на това ми прилича случая в Свищов. Трябва да има взаимно уважение на институциите. Скандалът с военния самолет пък са публични индикации за битки за комисионни, посочи ген. Атанасов.
Той сподели своето негативно отношение към мажоритарната избирателна система и правото чрез референдуми да се определят изборните правила.
Мажоритарната система е много несправедлива към обществото. Политиците трябва да поемат отговорност каква трябва да бъде изборните правила, а не да се определят от референдуми, аргументира позицията си бившият депутат.
На финала лидерът на ДСБ коментира и кризата в МВР и готвените протести от полицаите на 5 юли.
В МВР има много натрупани проблеми. Този законопроект, който внесе ГЕРБ – да се изплатят парите за униформите на полицаите, аз го внесох още миналата година. Но тогава той не беше приет. Сега има опасност протестите на полицаите да бъдат политизирани, заяви той.
Още от България
Мартин Димитров: България вече се намира в "бюджетна криза"
По неговите думи управляващите спекулират с твърденията за "тежко наследство", тъй като досега не са показали какви са тези толкова огромни разходи на предшествениците им
Кабинетът "Радев" продължава да харесва и назначава кадри на Борисов
От кабинета на Александър Пулев посочват, че Трифонова е привлечена заради професионалния ѝ опит в сертифицирането на големи инвестиционни проекти
Докато Украйна воюва с Русия, кабинетът на Радев воюва за още съветска техника от гробището на Варшавския договор
От правителство, пълно с кадри от Военновъздушните сили, очакваме да изведе ВВС в XXI век, а не да ремонтира собствената си носталгия