"Това е едно добро събитие. Вероятно премиерите на Гърция и Албания са били поканени, но не дойдоха на срещата в София с останалите си четирима колеги от България, Северна Македония, Черна гора и Румъния". Това заяви бившият началник на отбраната ген. Константин Попов пред БНТ.
"Няма как да си под егидата на НАТО, а батальонът да е под командването на военния министър. От начало се чувстваше някакъв страх, че у нас ще има многонационално формирование, но дори един човек да има от друга държава в този батальон, ще иска да види знамето си. При следващата среща на върха на НАТО ще се реши дали това формирование ще бъде постоянно. Донякъде има оправдание от политическия ни елит да се страхува, защото сме достатъчно зависими от Русия. Като че ли обаче управниците ни нямат доверие на НАТО, че ще ни помогне за отбрана от Русия. Въвличане във война е силно казано. 27 държави помагат на Украйна с въоръжение. Ако те са във военен конфликт с Русия, означава, че сме в световна война", каза още Попов.
"С проблема за нови самолети се занимавам от 2004 г. За 8-те изтребителя Ф-16 сме сключили международен договор. Не съм говорител на президента, но сега е моментът да купим следващите 8 бройки. Проблемът е, че когато едно правителство има мандат от 4 години, няма желание да действа, за да не обере следващият кабинет лаврите", коментира ген. Константин Попов.
Още от България
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен
Зафиров: БСП е подложена на изпитание, няма да сме изтривалка на нечистоплътни интереси
Младите хора са моралният компас