16 Март, 2026

Ген. Румен Миланов: Полицаите и протестиращите имат общ враг на улицата

Ген. Румен Миланов: Полицаите и протестиращите имат общ враг на улицата

ген. Румен Миланов

На 2-и септември полицаите малко преиграха с използването на спрей

„Това, което виждам и прави полицията, е правилно. Проверките предпазват от провокации и към полицаите, и към протестиращите. В крайна сметка едните протестират, а МВР трябва да ги охраняват. Те имат общ враг – провокаторите. Ако бях на органите на реда, щях да вляза в контакт с протестиращите, за да елиминираме провокаторите, за да не окървавяват и да опорочават демонстрантите. Това заяви пред БТВ бившият шеф на НСО ген. Румен Миланов. 

„Ситуацията малко е 50 на 50. Ако се направи по-строг режим, означава, че цензурираме протеста. Трябва да се правят проверки на принципа на преценка на органите на реда. В противен случай рискуваме да капсулираме демонстрациите. На площада днес виждаме малко повече от необходимото полицейско присъствие. Всичко това е като едно сражение. Ако зависеше от мен, щях да държа в резерв полицаи и да ги мобилизирам при нужда. Според мен полицията допусна провокаторите да се развихрят на 2-и септември. Тогава вече между сухото изгоря и мокрото. Полицаите малко преиграха с използването на спрей", каза още Миланов. 
Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: НС не може да задължи правителството да внесе ратификация за Борда за мир

Ивайло Мирчев: НС не може да задължи правителството да внесе ратификация за Борда за мир

Според него, няма съмнения, че ПП и ДБ ще се явят заедно на изборите, а Явор Божанков би бил полезен в следващото Народно събрание

Министър Клисурски за горивата: Цените на колонките вероятно ще нараснат между 20% и 25%

Министър Клисурски за горивата: Цените на колонките вероятно ще нараснат между 20% и 25%

„Основната цел е да защитим българските граждани и българския бизнес от потенциалния голям скок в цените на горивата"

Трайчо Трайков: Горивата може да поскъпнат още, ако войната в Близкия изток продължи

Трайчо Трайков: Горивата може да поскъпнат още, ако войната в Близкия изток продължи

Той посочи, че все още не са фиксирани условията, на които трябва да отговарят българските граждани, за да получат компенсация заради поскъпването на горивата