Изключено е да се иска светът да стои и да си трае за това, което се случва във Венецуела. Имаме драматична конституционна криза във Венецуела. Въпросът е ,че политическия проблем е следствие на пълния разпад на стопанската система, банкрут на икономиката, гладуващо население и хуманитарна криза.
Този коментар направи в студиото на Нова ТВ икономистът Георги Ганев. Поводът - позицията на света, който е разделен във виждането си за това Мадуро да продължи да управлява страната, след като я докара до почти пълен банкрут.
Никой не говори за военна намеса във Венецуела, затова не трябва да правим сравнение с Ирак, Либия и Сирия. Не очаквам изобщо да има военна намеса отвън. Но е невъзможно да не се иска позиция от останали свят. Много е важно да видим какво искат самите венецуелци.
Според другия гост в студиото – лидерът на АБВ Румен Петков външната намеса във Венецуела е вредна. Папата също казал, че трябва да се намери мирно, демократично решение.
Няма място за ултиматуми, каквито направи например Макрон. Но и във Франция има протести, има и жертви – нека тогава г-н Макрон да си подаде оставката. Светът е разделен в позицията по отношение на Венецуела, посочи Петков.
Той бе категоричен, че грубото намесване във вътрешните работи на една държава е вредно.
Да оставим венецуелците да си решат проблема. Да се намеси ООН е нещо различно. Ние трябва да сложим стоп на заплахите от евентуален военен конфликт. Нужен е мир и диалог, отсече партийният лидер.
Още от Свят
Олена Зеленска: 1000 дни война закалиха съпруга ми. Стресът разрушава гърба му
Тя обобщи, че досега са успели да върнат в Украйна 388 отвлечени от руснаците деца.
Има предварително съгласие за пълното ни присъединяване към Шенген от 1 януари
Има предварително съгласие за пълното ни присъединяване към Шенген от 1 януари
Доналд Тръмп може да назначи на поста специален представител по Украйна Кит Келог, пенсиониран генерал-лейтенант
Планът включва замразяване на фронтовите линии и принуждаване на Киев и Москва да започнат преговори.