30 Август, 2026

Георги Гвоздейков, ПП: Реконструкция на коалицията няма да доведе до нищо хубаво за страната

Георги Гвоздейков, ПП: Реконструкция на коалицията няма да доведе до нищо хубаво за страната
Георги Гвоздейков

Няма нищо страшно в предсрочните избори

„Аз съм ангажиран пряко с медицинската помощ по въздух. Идеята е зародена при служебните правителства. Така се случи, че аз също влязох в този екип за реализирането на проекта, в което няма нищо лошо. Конкурсът за структурата беше обявен още през октомври, но беше отложен заради мерките срещу коронавируса. Ние сме единствената държава, в която няма такава система за спасяване на човешки животи. Има обществена поръчка за закупуване на 6 хеликоптера от Министерството на здравеопазването, но тя не може да бъде реализирана само от това звено“. Това заяви Георги Гвоздейков, който вчера подаде оставка като депутат от ПП и напусна парламента, за да оглави проекта HEMS за въздушна медицинска помощ пред БТВ.

„Не съм ходел и не съм се молел да заемам длъжност. Скоро проведохме разговор с Кирил Петков, за да се разберем какво ще правим с този проект. Подадох оставка чисто добронамерено, но започнаха спекулации в пленарната зала. Не вярвам, че реконструкцията на старата коалиция ще доведе до нещо хубаво за България. ИТН допринесоха доста за вота на недоверие и до достигането до тази ситуация. Запазването на кабинет в този формат е компромис, а това означава, че продължаваме по същия път. Няма нищо страшно в предсрочните избори. Страната ни трябва да върви по различен път“, каза още Гвоздейков.
Сподели:
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние

Коментари (0)