16 Май, 2026

Георги Рачев зарадва с добри новини за април

Георги Рачев зарадва с добри новини за април

проф. Георги Рачев

"През април ни очаква топло време с температури малко над нормата". Това обяви климатологът проф. Георги Рачев пред БТВ. "През април спрямо март много рязко се повишава средната месечна температура и тя за равнините и низините на България е между 10° и 14°", уточни той. 

"Валежите ще са малко повече от нормата. За април месец тя е между 40 и 60 литра на квадратен метър в равнините и 80 до 100 литра на квадратен метър в планините. Следващите няколко дни ще продължи да е топло у нас и въобще на Балканите. За сметка на това в Западна Европа, където беше доста топло март, навлиза студен фронт. Захлаждане ни очаква от събота – 3 дни ще е малко по-хладно и дъждовно", обяви климатологът. В София може да има и гръмотевични бури и по-интензивни валежи.

Сподели:

Коментари (0)

Дръж се земьо, шоп те гази: Хумор, танци и песни на XVII-ия „Шопски празник”

Дръж се земьо, шоп те гази: Хумор, танци и песни на XVII-ия „Шопски празник”

Международното участие е представено от атрактивната френска изпълнителка на български фолклор Сули Лин, която взима участие в програмата заедно с малката талантлива гадуларка Стефани Митева, певицата Георгия Райкова, фолклорна група „Шопкини“ и др.

 На 6 юни ще се проведе тазгодишното поклонение в памет на жертвите на концлагера „Белене“

На 6 юни ще се проведе тазгодишното поклонение в памет на жертвите на концлагера „Белене“

Включването в тазгодишното поклонение не изисква заплащането на никакви такси от участниците и необходимост от разрешителни за посещение на остров Персин, то е напълно свободно

Брюксел: България няма ангажимент към трибунала за престъпленията срещу Украйна

Брюксел: България няма ангажимент към трибунала за престъпленията срещу Украйна

"Тези държави направиха решителна крачка към реалното създаване на Специалния трибунал и към търсенето на отговорност за агресията срещу Украйна“, заяви генералният секретар на Съвета на Европа Ален Берсе по повод страните, подкрепили инициативата