12 Юли, 2026

Георги Семерджиев е преместен от софийския затвор в Бобов дол - внасял забранени предмети

Георги Семерджиев, снимка: БГНЕС

Само за месец и половина служителите на Главна дирекция “Изпълнение на наказанията“ са предотвратили внасянето на 25 мобилни телефона, както и 11 опита за вкарване на наркотични вещества в местата за лишаване от свобода.

Осъденият на 20 г. затвор заради смъртоностната катастрофа на булевард "Черни връх" в София, при която починаха две млади момичета, Георги Семерджиев е преместен от един затвор в друг. 

Той е прехвърлен от Централния софийски затвор в този в Бобов дол след поредица от нарушения и внасяне на забранени предмети.

"Правила има в затвора, правила има навсякъде и те трябва да се спазват. Това е затвор, а не разграден двор." - заяви пред бТВ правосъдният министър Георги Георгиев.

"Точно заради такъв случай на неколкократно намерени и иззети забранени вещества и вещи, затворник, осъден ефективно на лишаване от свобода от Централния софийски затвор за катастрофата на бул. "Черни връх", днес е конвоиран и преместен в друг затвор като наказателна мярка - принудителна мярка по отношение на същото лице. Законът ни дава такава възможност." - поясни Георгиев.

Георги Семерджиев беше признат за виновен за причиняване смъртта на Христина и Хариет при зверска катастрофа на булевард „Черни връх“ през 2022  година.

Припомняме, вчера пресцентърът на Министерството на правосъдието съобщи, че само за месец и половина служителите на Главна дирекция “Изпълнение на наказанията“ (ГДИН) са предотвратили внасянето на 25 мобилни телефона, както и 11 опита за вкарване на наркотични вещества в местата за лишаване от свобода. Сред най-фрапиращите случаи са откритите три телефона, поставени в пъпеш, осем апарата, скрити в печка и телефон в туба с лечебен гел. /БГНЕС

Сподели:
Бизнесмен от справката на Демерджиев: Нелепо е, тогава съм бил в България - няма да оставя нещата така

Бизнесмен от справката на Демерджиев: Нелепо е, тогава съм бил в България - няма да оставя нещата така

"Тези, които са злоупотребили с името ми ще си понесат отговорността, която закона предвижда в такива случаи”

Великобритания депортира двама от българите, осъдени за шпионаж в полза на Русия

Великобритания депортира двама от българите, осъдени за шпионаж в полза на Русия

Жертвите на шпионската операция е трябвало да бъдат предварително информирани за депортирането на осъдените лица, коментира Христо Грозев

Прокуратурата: Постъпиха множество сигнали за злоупотреба с данни от PNR

Прокуратурата: Постъпиха множество сигнали за злоупотреба с данни от PNR

От прокуратурата обещават своевременно обществеността да бъде уведомена за резултатите от извършените проверки

Коментари (0)