7 Април, 2026

ГЕРБ оттегля кандидатурата на Красимир Ципов за председател на ЦИК, останалите партии му готвели капан

ГЕРБ оттегля кандидатурата на Красимир Ципов за председател на ЦИК, останалите партии му готвели капан

Красимир Ципов

ГЕРБ ще оттегли кандидатурата на Красимир Ципов за председател на ЦИК. Това обяви премиерът в оставка Бойко Борисов на извънреден брифинг в партийната централа. Лидерът на партията коментира вчерашните консултации за нов състав на ЦИК в президентството. Той обвини останалите партии, че са влезли в престъпен заговор и ги обвини в безотговорност поради факта, че са отишли без предложения за председател на Централната избирателна комисия. Премиерът в оставка попита задочно защо останалите формации в парламента не са си направили правителство.

"Очаквах още вчера да бъде махнато правителството ни, но Радев го оставя, за да може Манолова да си говори и да се ползва като трибуна срещу нас", констатира Борисов. Той допълни, че няма нищо прозрачно в процедурата по избор на председател на ЦИК само с един кандидат. "Вкарват ни в капан. Искат Ципов да стане председател на ЦИК, да го накарат да подпише за машините и след това ГЕРБ да обжалва срещу Красимир Ципов решението", каза още Борисов.

"Бях пречка, макар че считам, че съм най-успешният и знаещият. Нека Радев си направи председател на ЦИК с неговите партии. Решенията в ЦИК се взимат с 2/3 мнозинство. Сиреч, тези хора нямат никакво влияние с този сговор. Сега депозираме в президентството, да си прави консултации. Считам, че не е редно, когато парламентът си е заминал с пълен провал, то е и смешно, но аз си обичам държавата, знам колко е трудно. Виждате те какво правят“, заяви Борисов. По думите му ползват тези 2-3 дни за предизборна кампания и не правят нищо. "Очаквам днес да ми отговорят по всички тези теми", посочи той.

Сподели:

Коментари (0)

EUobserver: Огромна манипулация помпа рейтинга на Румен Радев по модела на Джорджеску

EUobserver: Огромна манипулация помпа рейтинга на Румен Радев по модела на Джорджеску

„Информационната среда в България вече се оформя от сили, които никой не контролира или разследва, а изглежда и никой не бърза особено да ги разбере“, пише в свой коментар изданието

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Нанков показа хладнокръвие в една откровено токсична среда

Хората искат резултати, а не шарени картинки и чертежи

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

Илияна Йотова учи САЩ, Израел и Иран на ум и разум: Хората очакват мъдрост, а не сила

"Повече от всякога е необходимо да се върнем към основните принципи на международното право и дипломацията", заяви тя