21 Декември, 2025

ГЕРБ: Пътните проекти са пред колапс, Комитова няма хал хабер от държавно управление

ГЕРБ: Пътните проекти са пред колапс, Комитова няма хал хабер от държавно управление

Виолета Комитова, снимка: БГНЕС

През последните четири месеца пътното строителство е в застой, което обрича милиони български граждани за години напред. Причина за това е невъзможността на служебното правителство да управлява големите проекти.

Така от ГЕРБ отговориха на днешните обвинения на служебния министър на регионалното развитие арх. Виолета Комитова, че автомагистрала „Хемус“ се строи непрозрачно, скъпо и без гаранции за качеството, предаде БГНЕС.

„МРРБ в момента се управлява от назначения от Румен Радев министър, която явно хал хабер си няма и от държавно управление, и от устройствени процедури, и от това как се изпълнява един огромен инфраструктурен проект“, заяви пред журналисти в парламента Николай Нанков, един от предшествениците ѝ на поста и настоящ депутат от ГЕРБ.

Според него с ежедневните си критики към предишното управление служебният кабинет единствено „симулира дейност“, без да придвижва напред процедурите, целейки единствено „да компрометира ГЕРБ“.

Съпартийката му Петя Аврамова, която също заемаше поста на регионален министър, допълни: „Строи ли се магистрала „Хемус“ в тези участъци, в които имат разрешение? Строят ли се със същите темпове, както преди 4 месеца? Отговорът е – не“.
Сподели:

Коментари (0)

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

Бившия служебен вицепремиер и министър на вътрешните работи, назначен от Румен Радев, Иван Демерджиев заяви, че държавно учреждение си е купило 50-метрова яхта

 От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

Според Йордан Тодоров подобна поредица от две аварийни спирания непосредствено след планов ремонт е безпрецедентна за най-голямото и най-печелившо държавно енергийно дружество

Трафикът на камиони е ограничен заради блокади по границата с Гърция

Трафикът на камиони е ограничен заради блокади по границата с Гърция

Мярката е заради поради протест на гръцки фермери, съобщават от Агенция "Пътна инфраструктура"