6 Декември, 2025

ГЕРБ няма да подкрепи спорните промени в Закона за биоразнообразието

ГЕРБ няма да подкрепи спорните промени в Закона за биоразнообразието

Ивелина Василева

Депутатите от ГЕРБ няма да подкрепят превърналото се в спорно предложение на колегите си "Обединени патриоти" за промени в Закона за биологичното разнообразие. Това стана ясно от думите председателят на Комисията по околната среда и водите и депутат от ГЕРБ Ивелина Василева, предаде БГНЕС.

"Достатъчно коректни сме към нашия коалиционен партньор и сме го уведоми ли за това", каза Василева на извънреден брифинг пред централата на партията.

Промените в закона вече минаха на първо гласуване, но предложение на лидера на НФСБ Валери Симеонов и негови колеги депутати предизвикаха общественото недоволство

Eкоексперти вече изразиха притеснение, че промените ще дадат власт на екоминистерството да променя зоните от "Натура 2000", без да се съобразява с научните данни. Имаше и протести.

"За нас от ГЕРБ е важно да заложим на научния подход, когато говорим за управлението на мрежата от защитени зони Натура 2000", заяви Василева и допълни, че от партията ще инициират кръгла маса с участието на всички заинтересовани страни. Тя ще се проведе в Народното събрание през вторник следващата седмица.
Сподели:

Коментари (0)

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той