14 Юли, 2026

Германия не смята да признава палестинска държава в близко време

Снимка: EPA/BGNES

Сигурността на Израел е от първостепенно значение за германското правителство.

Германия заяви, че "няма планове да признае палестинска държава в краткосрочен план", предадоха Франс прес и БНР с позоваване на говорителя на германското правителство Щефан Корнелиус.

"Правителството продължава да разглежда признаването на палестинска държава като една от последните стъпки по пътя към постигането на решение за две държави“, заяви Корнелиус и добави, че сигурността на Израел е от първостепенно значение за германското правителство.

Изявлението беше направено, след като президентът Еманюел Макрон заяви, че Франция възнамерява да направи такава стъпка през септември.

Палестинският президент Махмуд Абас приветства изявлението на френския президент като го определи като "победа за палестинската кауза".
"Хамас" го нарече "положителна стъпка към възстановяване на справедливостта за нашия потиснат палестински народ".

Израел заяви, че решението "награждава терора", а Съединените щати го нарекоха "безразсъдно".

Сподели:
Турция е обнадеждена за преговорите със САЩ по получаването на 6 изтребителя F-35

Турция е обнадеждена за преговорите със САЩ по получаването на 6 изтребителя F-35

Хакан Фидан отбеляза, че Конгресът на САЩ е одобрил Закона за националната отбрана, в който има разпоредба, свързана с Турция, която на практика блокира предаването им.

Русия търси алтернативни морски маршрути заради успешните удари от Киев по танкери в Азовско море

Русия търси алтернативни морски маршрути заради успешните удари от Киев по танкери в Азовско море

Украйна съобщава, че през последните девет дни Украйна е поразила 116 плавателни съда, сред които няколко танкера и товарни кораба в Азовско море

Сръбски министър със скандално изказване за съдбата на Косово

Сръбски министър със скандално изказване за съдбата на Косово

Слободан Милошевич е смятан за основен виновник за войната в Косово, при която бяха убити над 14 000 албанци, а повече от един милион души бяха принудени да напуснат домовете си

Коментари (0)