21 Август, 2026

Германия поиска доказателства от Русия за изтеглянето на войските от границата

Германия поиска доказателства от Русия за изтеглянето на войските от границата
Олаф Шолц

Германското правителство поиска от Русия да предостави убедителни и конкретни доказателства за обявеното частично изтегляне на руските войски от украинската гранична зона. Декларациите са обнадеждаващи, но доказателствата все още липсват, заяви говорителят на правителството. Въпреки всичко, Германия очаква ситуацията на границата да се подобри през следващите дни.

Разгръщането на руски войски, според НАТО, е в противоречие с предишни съобщения. „Досега не сме забелязали никаква деескалация на място. Напротив, изглежда, че Русия продължава да струпва войски на границата“, отбеляза генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг в Брюксел.

В пограничната зона има много „повече от 100 000“ руски войници.

Във вторник говорителят на руското министерство на отбраната Игор Конашенков съобщи, че „отрядите на Южния и Западния военни окръзи, които са изпълнили своите мисии, се готвят да се върнат в базите си с влакове и други превозни средства“./БГНЕС
Сподели:
ФАЦ: Американската суперсила ерозира

ФАЦ: Американската суперсила ерозира

Днес САЩ създават впечатление за военна изтощеност, заради недостиг на боеприпаси, която не може да бъде прикрита от периодичните остри заплахи на президента Доналд Тръмп към Иран, а напоследък и към Оман, коментира „Франкфуртер Алгемайне Цайтунг“

Тръмп определи за „враждебни“ ученията на САЩ с Южна Корея и внезапно ги спря

Тръмп определи за „враждебни“ ученията на САЩ с Южна Корея и внезапно ги спря

„Ученията приключиха“, заяви представител на южнокорейските въоръжени сили. Маневрите по план трябваше да продължат до 27 август.

Украйна поиска Мъск да предостави Starlink за дронове в борба с руската балистика

Украйна поиска Мъск да предостави Starlink за дронове в борба с руската балистика

По информация на Financial Times, Украйна ще се нуждае от стотици ракети "Пейтриът" до края на годината, за да прехваща руски балистични ракети. Киев търси начин да се справи с този проблем по друг начин.

Коментари (0)