28 Април, 2026

Германия пуска приложение за проследяване и предупреждение за Covid-19

Германия пуска приложение за проследяване и предупреждение за Covid-19

То има за цел по-лесно да бъдат проследявани вериги на заразата

Мобилното приложение за проследяване и предупреждение в обстановка на коронавирус, подготвяно от германското правителство, ще бъде пуснато и активирано във вторник, предаде ДПА. То има за цел по-лесно да бъдат проследявани вериги на заразата и да гарантира, че разхлабването на ограниченията върху публичния живот няма да доведе до ръст на заразяванията.

Притежателите на мобилни телефони сами ще решават дали да инсталират приложението, или не. Идентификационните номера са анонимни и се съхраняват между 2 и половина и 5 минути. Чрез Блутут ще бъде измервано и дали ползвателите са били по-близо от 2 м един от друг за период от 15 минути. 

Ако един ползвател е дал положителен тест за Covid-19 и е споделил информацията в приложението, другите ползватели биват алармирани, ако са имали контакт с него.

В приложението е включена и многопластова програма за защита на личните данни, която беше високо оценена от федералния комисар за защита на личните данни.
Сподели:

Коментари (0)

Кой дърпа задкулисно конците в Иран - най-важните фигури

Кой дърпа задкулисно конците в Иран - най-важните фигури

Си Ен Ен съобщи, че американската армия вероятно планира целенасочени удари срещу ръководни дейци на иранската армия, които съзнателно саботират преговорите, а сред най-важните цели вероятно ще е Ахмад Уахиди, който оглавява Революционната гвардия

Кадрови колапс в Русия: армията и заводите се „бият“ за последните работници

Кадрови колапс в Русия: армията и заводите се „бият“ за последните работници

По-рано разследващи и украинските специални служби съобщаваха за вербуване на чужденци – по-специално жени от Африка, Азия и Латинска Америка

Иран и САЩ пуснаха суперяхта на руски милиардер през Ормузкия проток - била е в Дубай

Иран и САЩ пуснаха суперяхта на руски милиардер през Ормузкия проток - била е в Дубай

Мордашов, който има тесни връзки с Путин, е регистрирал яхтата на фирма, собственост на съпругата му