11 Април, 2026

Германски политолог: Западът преднамерено завърза едната ръка на Украйна зад гърба

Германски политолог: Западът преднамерено завърза едната ръка на Украйна зад гърба

Снимка: архив

Доставя по-малко помощ, отколкото може, и поставя ограничения

Западът преднамеренно доставя на Украйна по-малко помощ, отколкото може – това заяви германският политолог Герфрид Мюнклер в ефира на ZDF.

"Ние асиметризирахме възможностите на украинците. Вързахме едната им ръка зад гърба! Казахме, че ще доставяме определени оръжия, но не трябва да ги използват срещу Русия. Ние водим война срещу Русия със санкции, за да може мечът, който руснаците вдигнаха, да падне безсилно от ръцете им. Но това не се случва!" – посочва политологът, цитиран от Bild.

Той смята, че партньорите трябва да предоставят на Украйна помощ, която ще позволи на войските ѝ да удържат позициите си на фронта, и ще покаже на Путин, че той няма да спечели войната на изтощение.

"Ако на Путин му се наложи да води тази война още три или четири години, той ще се сблъска с финансови и икономически проблеми", подчертава Мюнклер.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Папата осъди водената от САЩ и Израел война срещу Иран

Папата осъди водената от САЩ и Израел война срещу Иран

Никаква кауза не може да оправдае проливането на невинна кръв, подчерта Лъв Четиринадесети, като призова "да провъзгласят ясно, че Бог не благославя никакъв конфлик

Лидер на "Хизбула": "Продължаваме със съпротивата, няма връщане назад!

Лидер на "Хизбула": "Продължаваме със съпротивата, няма връщане назад!

Наим Касем дава ясно да се разбере, че никой не трябва да очаква връщане към предишното състояние. Предстои следващата седмица да се състоят преговори между Ливан и Израел и установяването но мирни отношения между двете страни

Русия променя играта: масирани дневни атаки с дронове „Шахед“ заливат Украйна

Русия променя играта: масирани дневни атаки с дронове „Шахед“ заливат Украйна

Само през първата седмица на април са използвани около 1300 безпилотни апарата, като малка част от тях достигат целите си заради ефективната украинска противовъздушна отбрана