"Къде да живее главният прокурор - мисля, че не е най-важното в държавата". Това каза главният прокурор на Република България Иван Гешев по време на брифинг. Преди дни стана ясно, че главният прокурор Иван Гешев се е изнесъл от правителствената резиденция “Бояна” предсрочно. Той и семейството му са освободили вилата, която обитаваха от лятото на 2020 г. Договорът му е трябвало да бъде прекратен до първи октомври 2021 г., предаде Дарик.
Не кореспондира с европейските ценности, с върховенството на правото и със спазването на българските закони и Конституция да предложиш на Народното събрание да се иска оставката на действащ магистрат, още повече, че това е магистрат по наблюдаване на преписка, на който си бил адвокат в предишното си битие, а по-късно и депутат. Тук по-скоро възникват едни морални въпроси, защото има над 7-8 опита за приемане на закон за лобизма в България, който да регулира тези неща. Това, което описах е законно - да си адвокат на определени лица, след това да станеш депутат и след това евентуално да промениш законите, за да са в интерес на лицата, които защитаваш. Това е законно в България, а дали е морално могат да си отговорят българските граждани, но е въпрос, който не търпи отлагане", заяви Гешев.
Той не пожела да коментира твърденията за репресии от страна на симпатизанти на ГЕРБ и ДПС на предстоящите избори. За убийството в София пред стадион „Герена“ каза, че не е запознат със случая, а и дори да е знаел, по думите му не е сериозно в началото на едно разследване да се коментират тези обстоятелствата.
Още от България
Автобус се преобърна в София - двама души загинаха, 11 са тежко ранени (обновена)
Според дежурния диспечер на градския транспорт, в автобуса се е врязала лека кола, която се е състезавала с друг автомобил
Демерджиев обвини посланика на Украйна в намеса по казуса с Олег Невзоров
В МВР имат данни накъде се е придвижил Невзоров
Вили Лилков: Едни и същи среди охулват жертвите на руската тирания - сега и преди век
"Москва обявява, че тези, които бягат от болшевиките, са врагове, следователно са врагове и на българските комунисти!"