"Много малко са страните в ЕС и НАТО, които разполагат с над 2% от БВП за въоръжаване. Ние се доближаваме. Наваксваме изоставането, защото всички казват, че има изоставане във въоръжаването на Българската армия", коментира служебният премиер Димитър Главчев в Деня на храбростта.
Министър-председателят обаче подчерта, че работата на неговия кабинет е преди всичко да обезпечи предстоящия вот.
"Нека не забравяме, че основната ни задача е организирането на честни и прозрачни избори. Работим синхронизирано с ЦИК в тази насока. Всяка седмица събирам отговорните министри и получавам информация. Към момента се справяме със сроковете, макар и те да са съкратени", подчерта Главчев. И допълни: "Правим всичко възможно да няма порочни практики, които да попречат на изборите. Ако имаше такива сигнали, щяхте да видите и нашите действия”.
Той коментира и казуса с Многопрофилна болница за активно лечение „Мама и аз“.
"Сигналът ще бъде подаден в първия работен ден и той не е само до ДАНС, а и до Прокуратурата. Очаквам доклад и от Министерството на здаравеопазването. Но искам ясно да подчертая, че имам висок респект към българските медици", посочи Главчев.
И уточни, че "по време на заседанието на Министерския съвет, когато беше взето решението за създаването на частната болница, не е имало никакви притеснения".
"Всичко е абсолютно законосъобразно. Но в обществото излязоха факти, които нямаше как да знаем. И както видяхте - реагирахме незабавно", категоричен беше Главчев.
Още от България
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
България не трябва да поема щафетата от Орбан като руски троянски кон в ЕС
Кирил-Гундяев не е просто религиозна фигура - той е политически инструмент на Кремъл - човек, свързван с КГБ с агентурно име „Михайлов“ Рупор на Путин, който публично оправдава агресията срещу Украйн
ДБ настоява управляващите да оттеглят кандидатурата на Асен Меджидиев за подуправител на НЗОК
"Да предложат истински реформатор, който в тази тежка ситуация с бюджета да направи така, че НЗОК да не се източва"