5 Февруари, 2026

Главчев се съветва със синдикатите в МВР за поста на вътрешния министър

Главчев се съветва със синдикатите в МВР за поста на вътрешния министър

Димитър Главчев

По първоначалната информация разговорите са били поискани от профсъюзите на синдикатите

Предложеният за служебен министър-председател Димитър Главчев разговаря със синдикатите в МВР относно това, кой да оглави силовото министерство, съобщава "24 часа".

По първоначалната информация разговорите са били поискани от профсъюзите на синдикатите.

Припомняме, че президентът Румен Радев проведе консултации с потенциалните кандидати за служебен премиер. Повечето от тях, сред които омбудсманът, управителят на БНБ и неговите заместници, както и заместниците на председателят на Сметната палата се дистанцираха и изявиха желание да стоят на страна от политиката.

В крайна сметка Радев номинира за премиер председателят на Сметната палата Димитър Главчев, като отбеляза, че само той е изявил желание да поеме поста. 

Министърът на вътрешните работи Калин Стоянов посочи, че е отворен към възможността да остане на поста в едно служебно правителство, но стана ясно, че с него не са водени разговори. Против негова кандидатура категорично се обявиха от Продължаваме промяната/ Демократична България.
Сподели:

Коментари (0)

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка поздрави управителя на Българската народна банка на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент