22 Декември, 2025

Говорителят на правителствата на Радев нападна кабинета "Денков", обвини го в лъжа

Говорителят на правителствата на Радев нападна кабинета "Денков", обвини го в лъжа

Антон Кутев

Този вот на недоверие е, за да се направят определени знаци, каза още политикът

Този вот на недоверие е внесен не за да бъде свалено правителството, а за да се направят определени знаци. Това каза пред БНР Антон Кутев, говорител на служебните правителства на Стефан Янев и Гълъб Донев.

Според него внасянето на вота е обикновена заявка на една част от партиите се разграничават от политиката, която се води от правителството.

По думите на Антон Кутев управляващите са излъгали работещите във въглищните централи:

"Правителството може да избере дали да затвори ТЕЦ-овете, или да не ги затвори. Ако ги затвори, ще изпълни европейските изисквания и ще получи (от ЕК - б.р.) някой и друг милиард, който ще тръгне по фирмите, и те са много заинтересовани да го направят. Другият вариант е да не ги затвори, няма пари, има обтегнати отношения с ЕС, но резултатът от всичко е, че тези хора остават на работа". 

Той изказа мнение, че проблемът е в това, че никой от миньорите и енергетиците не вярва, че парите, които ще дойдат от ЕК за закриване на производства и преквалификация на заетите в сектора, ще бъдат похарчени за това, а няма да отидат в нечии джобове.

Бившият говорител на служебни кабинети коментира и стабилността на т.нар. сглобка.

"Непреодолими конфликти на интереси. Това, което задържа Бойко Борисов във властта, е страхът от това, какво ще стане, когато е извън нея. ... Фактът, че едни съдебни преследвания и евентуално попадане под ударите на "Магнитски" зависи от това дали си във властта, или - не, означава, че държавата е демонтирана. Съдебните преследвания зависят от прокуратура и от съд, а не би трябвало да зависят дали си на власт, или - не. И обратното - би трябвало, докато си на власт да те гонят, а не когато паднеш, да те гонят. Това означава, че цялата съдебна система не работи, отгоре на всичко - не работи под благосклонния поглед на външните доайени и хора, които ни наставляват".

Правителството има подкрепа от посолството на САЩ, смята Антон Кутев и добави:

"Те няма как да не са разбрали до момента, че тук става дума за мръсни игри, а защо, след като са разбрали това, продължава да стои в същия вид - е много сериозен въпрос. Защо си мълчат и защо го допускат".

Сподели:

Коментари (0)

България се прощава с Боян Радев: първият ни двукратен олимпийски шампион

България се прощава с Боян Радев: първият ни двукратен олимпийски шампион

Двукратният ни олимпийски шампион по борба, Боян Радев, е обявен за дарител номер 1 на Националния исторически музей, в който има специална зала на негово име

Радев: „Движение Трети март“ няма връзка с мен и с президентската институция

Радев: „Движение Трети март“ няма връзка с мен и с президентската институция

"Хората, които се представят за организатори на моя партия и които събират пари от мое име, са измамници и подставени лица на олигархията“, твърди Румен Радев

Облаци и мъгли на места, дъждовете са най-вече на югоизток и слънце на югозапад

Облаци и мъгли на места, дъждовете са най-вече на югоизток и слънце на югозапад

Ще е почти тихо със слаб вятър на изток, максималните температури в повечето места ще са между 5° и 10°, за София – около 9°