На полуфиналите българският тенисист ще се изправи срещу победителя от двубоя между Новак Джокович и Себастиан Корда
Най-добрият български тенисист Григор Димитров играе срещу аржентинеца Франсиско Серундоло на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Маями. Гришо показа, че навлиза във форма след контузията, която го измъчваше в началото на годината. Той победи последователно Федерико Чина, Карен Хачанов и Брендън Накашина.
Димитров загуби първия сет, в който имаше много възможности, в това число и тайбрека. Още в началото на втората част обаче българинът достигна до пробив и до края не изпусна преднината си.
В третия сет Григор догони съперника си след изоставане от 0:3. Димитров отрази мачбол преди да се достигне до нов тайбрек, където дойде развръзката.
На полуфиналите родният тенисист ще се изправи срещу победителя от двубоя между Новак Джокович и Себастиан Корда.
Още от Свят
Заради украинските атаки в Кремъл заговориха за отлагане на изборите
За такова решение лобира Виктор Золотов, шеф на руската Национална гвардия, приятел и бивш бодигард на Путин
Съществуващата ваксина срещу ебола не спира смъртоносното огнище на болестта в Конго
Кризата е причинена от много рядък щам на вируса – Бундибугьо
Окупираният Севастопол остана без електричество след украински удари с дронове
Марионетният губернатор нареди през тази седмица съкратено работно време на градския транспорт и заведенията, както и намаляване на уличното осветление