На полуфиналите българският тенисист ще се изправи срещу победителя от двубоя между Новак Джокович и Себастиан Корда
Най-добрият български тенисист Григор Димитров играе срещу аржентинеца Франсиско Серундоло на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Маями. Гришо показа, че навлиза във форма след контузията, която го измъчваше в началото на годината. Той победи последователно Федерико Чина, Карен Хачанов и Брендън Накашина.
Димитров загуби първия сет, в който имаше много възможности, в това число и тайбрека. Още в началото на втората част обаче българинът достигна до пробив и до края не изпусна преднината си.
В третия сет Григор догони съперника си след изоставане от 0:3. Димитров отрази мачбол преди да се достигне до нов тайбрек, където дойде развръзката.
На полуфиналите родният тенисист ще се изправи срещу победителя от двубоя между Новак Джокович и Себастиан Корда.
Още от Свят
Тръмп: САЩ са готови и способни да помогнат на Венецуела след двете земетресения
„Наредих на всички агенции на нашето правителство да се подготвят да действат бързо"
Туск призова за европейско единство срещу цивилизационната конфронтация на Русия и Беларус
Туск подчерта, че Полша ще направи всичко възможно да защити единството на Европа в подкрепата за Украйна
Мощно земетресение е регистрирано в Япония - 6,9 по Рихтер
„В момента няма информация за човешки жертви, но ще продължим да наблюдаваме и оценяваме ситуацията по отношение на щетите"