25 Февруари, 2026

Григор Димитров отиде на 31-ва позиция в класацията на АТП

Григор Димитров отиде на  31-ва позиция в класацията на АТП

Нишикори измести Роджър Федерер от шестото място в световната ранглиста

 Григор Димитров отстъпи със седем позиции в световната ранглиста и през новата седмица българинът заема 31-ва позиция в класацията на АТП. Падането му се дължи на отказа на Дититров от участие в турнира по тенис в Ротердам заради контузия в рамото. Очаква се той да се върне на корта в края на месеца, което означава, че ще пропусне участие и в надпреварата в Акапулко.
В „Топ 10“ има две промени. Кей Нишикори измести Роджър Федерер от шестото място в световната ранглиста. Швейцарецът вече е седми в класацията.
Начело остава Новак Джокович, следван от Рафаел Надал и Александър Зверев.
Сподели:

Коментари (0)

Зимна Олимпиада 2026  роди нови герои и чудеса!

Зимна Олимпиада 2026 роди нови герои и чудеса!

В Милано се написа красива история на спорта. Победи, рекорди, сензации и много борба

Весела Лечева: Огромна чест за Лора Христова и българския спорт

Весела Лечева: Огромна чест за Лора Христова и българския спорт

Бронзовата ни медалистка дари свой състезателен екип на Олимпийския музей в Лозана

Разрази се скандал за откриването на Параолимпиадата: Чехия също обяви бойкот

Разрази се скандал за откриването на Параолимпиадата: Чехия също обяви бойкот

Позицията идва след като Украйна също заяви, че ще бойкотира церемонията на 6 март във Верона. Киев реагира остро на решението да се позволи участие на шестима състезатели от Русия и четирима от Беларус.